Kilka dni temu zobaczyliśmy oficjalną okładkę powieści Shadow of the Sith, a na oficjalnej stronie starwars.com pojawił się jej pierwszy fragment.

Okładka nadchodzącej książki

Tak oto prezentuje się okładka powieści autorstwa Adama Christophera.

Pierwsze pytanie, jakie się nam nasuwa, to kim jest tajemnicza postać z czerwonym mieczem świetlnym, nie przypomina on (a może ona) nikogo, kogo do tej pory mieliśmy okazję poznać.

Fragment powieści Shadow of the Sith

Jak wspominaliśmy, w sieci pojawił się też pierwszy fragment powieści, w którym Luke „udaje się” na Exegol i „spotyka” młodego Anakina.

Wspomniany fragment, choć w języku angielskim, przeczytać można tutaj >>

Shadow of the Sith

Przypomnijmy, że powieść, która zadebiutuje na świecie 28 czerwca (polska data premiery nie jest jeszcze znana) ma odpowiedzieć przynajmniej na kilka pytań, które mogły pojawić się oglądając Skywalker. Odrodzenie.

Oto jej oficjalny opis:

Imperium jest martwe. Po niemal dwóch dekadach od bitwy o Endor, niedobitki sił Palpatine’a rozpierzchły się po najdalszych zakątkach galaktyki. Ale bohaterom Nowej Republiki zagrożenie i strata towarzyszą nawet w czasach pokoju.

Mistrza Jedi Luke’a Skywalkera gnębią mroczne wizje zapowiadające, że gdzieś wśród najdalszych gwiazd, na martwym świecie zwanym Exegol, w siłę rośnie nowe zagrożenie. Zaburzenia w Mocy są niezaprzeczalne… a najgorsze przeczucia Luke’a się potwierdzają, gdy jego stary przyjaciel, Lando Calrissian przynosi wieści o nowym zagrożeniu ze strony Sithów.

Po tym, gdy jego córka została uprowadzona, Lando poruszył niebo i ziemię, by trafić na choćby najmniejszy ślad swego zaginionego dziecka. Jednak każdy ślad okazywał się ślepym zaułkiem… Aż do czasu, gdy trafił na Ochiego z Bestoon, zabójcę Sithów, któremu zlecono porwanie małej dziewczynki.

Motywy kierujące Ochim pozostają dla Luke’a i Lando tajemnicą. Zawiodły go one na tajemniczy księżyc, gdzie wysłannik Sith Eternal przekazuje zabójcy uświęcone ostrze wraz z obietnicą, że dostanie on odpowiedzi, które dręczą go od upadku Imperium. W zamiast oczekuje on tylko jednego, by Ochi powrócił na Exegol z tą, która jest kluczem do odrodzenia Sithów – wnuczką samego Dartha Sidiousa, Rey.

I podczas gdy Ochi rusza tropem Rey i jej rodziców, Luke i Lando stawić muszą czoła cieniowi Sithów, by pomóc rodzinie walczącej o życie.

Zapowiada się ciekawa naprawdę ciekawa lektura!

Źródło: link.