Niedawno informowaliśmy Was o planach wydawniczych Wydawnictwa Olesiejuk na cały 2022 rok, a dziś przychodzimy z zapowiedzią nowej powieści. Pierwsza w tym roku książka z cyklu Wielkiej Republiki ukaże się 23 lutego. Na ratunek Valo autorstwa Daniela José Oldera to powieść skierowana do młodszego czytelnika, jednak osoby chcące mieć szerszy pogląd na wydarzenia z tego okresu, również spokojnie mogą po nią sięgnąć. Za tłumaczenie odpowiedzialna jest Anna Hikiert-Bereza. Książka jest już dostępna w przedsprzedaży na stronie Świata Książki. Poniżej znajdziecie szczegóły nadchodzącego wydania:

Wielka Republika. Na ratunek Valo

„Na ratunek Valo” to kolejny tytuł epickiej serii „Star Wars. Wielka Republika”.

Festiwal Republiki zbliża się wielkimi krokami! Goście z całej galaktyki przybywają na planetę Valo, aby wziąć udział w niesamowitej, zakrojonej na szeroką skalę imprezie, która ma być wielkim świętem Republiki. Podczas gdy wszyscy Valończycy przygotowują się do festiwalu, padawan Jedi Ram Jomaram zaszył się w swojej ulubionej kryjówce: zapuszczonym warsztacie, pełnym rozmaitych części i narzędzi. Gdy jednak z pobliskiego wzgórza, zwanego wzgórzem Crashpoint, dobiega sygnał alarmu, chłopiec wyrusza wraz ze swoim zaufanym droidem V-18, aby zbadać tę sprawę. Odkrywa, że ktoś sabotował valońską wieżę łączności. To przerażający znak, który może świadczyć tylko o jednym – że zarówno samo Valo, jak i nadchodzący Festiwal Republiki są zagrożone.

Wkrótce okazuje się, że te obawy nie są bezpodstawne. Gdy Ram śpieszy, aby ostrzec Jedi o potencjalnym niebezpieczeństwie, na planetę napadają straszliwi Nihilowie! Teraz Ram musi stawić czoło wrogowi, który przypuścił szturm na wieżę Crashpoint, i wysłać do Republiki sygnał wołania o pomoc. Na szczęście może liczyć na wsparcie ze strony niespodziewanych sojuszników.

Autor: Daniel José Older
Tytuł oryginalny: The High Republic. Race to Crashpoint Tower
Typ okładki: okładka miękka
Wydawca: Olesiejuk
Tłumaczenie: Anna Hikiert-Bereza
Wymiary: 13.5 x 20 cm
Ilość stron: 202
Data wydania: 23 lutego 2022
Cena okładkowa: 32,99 zł

Zamierzacie kupić ten tytuł?

Źródło: link.