W ostatnich dniach pojawiło się sporo doniesień na temat nadchodzących gier.

Kontynuacja Star Wars Jedi: Upadły zakon

Nie od dziś wiadomo, że trwają prace nad kontynuacją przygód Cala Kestis i jego kompanów, jednak w ostatnich dniach pojawiły się doniesienia zdradzające kilka konkretów.

Pierwsze dotyczą pierwszych materiałów z gry. Te zobaczyć mamy jakoby w maju. Całkiem prawdopodobne, że będzie to 4 maja (Dzień Gwiezdnych Wojen), albo jeszcze pewniej Star Wars Celebration, które odbędzie się w dniach 26-29 maja.

Kilka ciekawych informacji dołożył jeszcze Bespin Bulletin, który powołując się na swe źródła zdradził, iż tytuł gry nie będzie miał członu Upadły zakon czy numeru części. Głównym tytułem pozostanie Star Wars Jedi, a po nim pojawi się zupełnie nowy podtytuł. W grze mają powrócić główne postaci (niektóre z większymi niż dotychczas rolami), ale ma pojawić się też kilka innych, znanych postaci, których jednak nie widzieliśmy w pierwszej części.

Druga gra od EA

Kontynuacja Upadłego zakonu najwyraźniej nie jest jedyną grą spod znaku Star Wars, nad którą pracuje Electronic Arts (co potwierdza zarówno Bespin Bulletin, jak i Tom Henderson). Ponoć nie jest to jednak trzecia odsłona Battlefronta, o której swego czasu się mówiło. Zamiast tego nowa gra ma być, podobnie jak Upadły zakon, grą single-player, w której fabuła odgrywa kluczową rolę.

Niestety ponad to o grze nie wiemy nic więcej.

Nowa gra od Crytek

Jeszcze mniej wiadomo o grze, nad którą pracuje jakoby studio Crytek. Informacja pochodząca od LeakyPandy mówi o tym, że gra ma zostać zapowiedziana jeszcze w tym roku. Gra określana jest mianem czwartej odsłony serii Rogue Squadron, aczkolwiek wydaje się, że jest to oznaczenie bardziej umowne, zdradzające typ oraz tematykę gry. Trudno sobie bowiem wyobrazić, by powstająca gra kontynuowała niekanoniczne tytuły.

Tym niemniej jesteśmy bardzo ciekawi jej zapowiedzi, o ile takowa oczywiście w ogóle nastąpi.

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

A co do tytułów, których premiera jest znacznie bliższa i gorąco wyczekiwana, to nadal nie znamy ostatecznej daty premiery gry LEGO Star Wars: The Skywalker Saga. Mówi się, że nastąpić może ona z okolicy kwietnia lub maja, jednak z uwagi na sytuację covidową i związane z nią opóźnienia, wszystko może jeszcze ulec zmianie.

Źródło: link.