Nikt się chyba nie spodziewał po 11 latach patchu do kultowej strategi czasu rzeczywistego Star Wars: Empire at War, która to przywraca możliwość gry w trybie wieloosobowym (dla podstawowej gry, jak i jej rozszerzenia). Studio Petroglyph zrobiło niesamowitą niespodziankę dla społeczności graczy preferujących tytuły z odległej galaktyki, ale i odległych czasów. Niespotykane dzisiaj podejście twórców zasługuje na bardzo dużą pochwałę!

Zamknięcie serwerów GameSpy w 2014 było wielką stratą dla pecetowej rozrywki elektronicznej. Szczególnie odczuły to tytuły takie jak Empire at War, gdzie zerwane zostały więzy tworzące społeczność graczy, czyli tryb wieloosobowy. Studio Petroglyph dodatkowo umożliwić ma obsługę modów dostępnych w Warsztacie Steam. Sama łatka rozwiąże również problemy z kompatybilnością sprzętową tak, aby każdy mógł się cieszyć z kultowego tytułu.

Kultowa strategia Star Wars

 

Tytuł nie jest wam znany? Przeczytajcie o nim w naszym przeglądzie gier!

Na forum społeczności Steam przedstawiciel Petroglyph powiedział, że „Obserwowaliśmy społeczność EAW bardzo blisko przez ostatnie lata i doceniliśmy wspaniałe wsparcie, które otrzymała gra oraz my. Nasze podziękowania kierujemy do wszystkich za wasze komentarze, niesamowite paczki modów i przeważające pozytywne opinie oraz Disneyowi za umożliwienie tego działania. Mamy nadzieję, że ucieszy was ta specjalna łatka„.

Gra obecnie dostępna jest na platformie Steam w 50% przecenie, a więc dla każdego, któremu jej brakuje lub wręcz nigdy nie miał z nią do czynienia, polecamy jak najszybciej się zaopatrzyć!

Źródło: odnośnik.