Firma Funko znana jest przede wszystkim ze swoich charakterystycznych i uwielbianych przez wielu figurek. Nie wszyscy zapewne wiedzą, że Funko to także producent gier, który nie tak dawko zapowiedział tytuł, który ogromnie nas zainteresował, a mianowicie…

Star Wars Rivals

Star Wars Rivals zapowiadany jest jako prosta i dynamiczna gra, w której na przeciw siebie stają siły Jasnej i Ciemnej strony Mocy. Z tego co zrozumieliśmy, jest to system przede wszystkim karciany. Kupując zestaw podstawowy, czy zestawy dodatkowe dostajemy także figurki, ale zdają się one nie uczestniczyć w samej rozgrywce i stanowią swego rodzaju znaczniki, czy pionki.

A oto krótka zapowiedź gry:

Podoba się Wam?

Zasady Star Wars Rivals

Nie została jeszcze udostępniona pełna instrukcja do gry, jednak poznaliśmy już pewien szkielet zasad.

Na początek gracze budują swoją drużynę, która składa się z dokładnie trzech postaci, z których każda ma określoną wartość punktów wpływu. Następnie postaci te wysyłane są w dowolnej konfiguracji na trzy znajdujące się w grze lokalizacje. Rzut specjalną kostką w kształcie kryształu Kyber zdecyduje, na których lokalizacjach będzie toczyć się walka. W następnej kolejności zagrać można z ręki jedną kartę akcji. Po wykonaniu tych kroków sumowane są punkty wpływu na poszczególnych lokalizacjach, a gracz który ma ich więcej, zdobywa dany obszar. Gra toczy się do momentu, aż wszystkie lokalizacje zostaną zdobyte, a gracz który zgromadził więcej punktów zwycięstwa wygrywa.

A oto krótkie obrazkowe podsumowanie krok po kroku:

Także jak widać, zasady faktycznie są bardzo proste, ale dzięki temu gra ma bardzo niski próg wejścia. A Wam jak się one podobają?

Cena i data premiery Star Wars Rivals

Na tym etapie warto też wspomnieć, że Star Wars Rivals jest systemem, który będzie rozbudowywany. Dostępna w dniu premiery Seria 1 składać się będzie z 30 postaci, jednak z czasem liczba to będzie zwiększana.

Postaci w zestawach dodatkowych

Ważny jest też fakt, że w zestawie podstawowym będą zaledwie 4 postaci (Luke i Cody po jasnej oraz Vader i Asajj po ciemnej stronie Mocy). Swoją kolekcję będzie można uzupełniać dokupując zestawy dodatkowe dla jasnej, bądź ciemnej strony Mocy, jednak zawierać one będą losowe postaci.

Zestaw podstawowy zawierający wszystko co potrzebne, by rozpocząć swoją przygodę ze Star Wars Rivals kosztować ma 19,99$ w USA, a £18 w Wielkiej Brytanii, z kolei zestawy dodatkowe, to odpowiednio 4,99$ oraz £5. Można się zatem domyślać, że w Polsce za zestaw podstawowy trzeba będzie zapłacić w granicy 90-100 zł, z kolei za zestawy dodatkowe około 30 zł.

Niestety z tego co zdążyliśmy się dowiedzieć, gra nie będzie miała polskiej wersji. Nie znamy też dokładnej daty jej premiery. Wiemy tylko tyle, że w USA ma ona być dostępna w maju, a w Wielkiej Brytanii (i w Polsce mamy nadzieję też) w czerwcu.

Oczywiście gdy tylko będzie ona dostępna, spodziewać możecie się obszernej recenzji tego tytułu, bo zapowiada się on bardzo interesująco. A jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o grze, zachęcamy do odwiedzenia jej oficjalnej strony >>

Źródło: link.