Tytuł wydawać się może sensacyjny, ale podobne są doniesienia, które w nocy obiegły Internet.

Cała fabuła Księgi Boby Fetta

Otóż w serwisie 4Chan pojawił się opis całej fabuły nadchodzącego serialu. Serwis te nie wydaje się co prawda wiarygodnym źródłem przecieków i normalnie pewnie byśmy o tym nie pisali, ale interesujący jest fakt, że niedługo po jego pojawieniu się, post z fabułą został usunięty. Czyżby zatem oznaczał to interwencję Disney’a? O tym przekonamy się już za 8 dni, a tymczasem oto opis fabuły, który pojawił się we wspomnianym przecieku (bo jak wiadomo, w Internecie nic nie ginie).

Oczywiście należy pamiętać, że nie są to oficjalne doniesienia, a fabuła może okazać się zupełnie inna, tym niemniej ostrzegamy pod możliwymi potężnymi spoilerami.

Pierwszą i być może najważniejsza informacja dotyczy głównego antagonisty, a właściwie głównej antagonistki serialu, którą ma być jakoby grana przez Emilię Clarke Qi’ra. Jej prawą ręką ma być podstarzały Cad Bane. W jego rolę wcielać ma się ponoć jeden z kaskaderów, ale głosu, podobnie jak w przypadku animacji, udziela mu Corey Burton.

Qi’ra najwyraźniej widzi problem w działaniach Boby zmierzających do zjednoczenia dawnych podwładnych Jabby i wypełnienia po nich pustki, bowiem sama miała plany do co półświatka Tatooine i miała nadzieję, że jej Szkarłatny Świt zdobędzie tam znacznie większe wpływy. Dlatego też nasyła kolejnych łowców nagród na tytułowego bohatera. Jednym z nich ma być znany z komiksów (głównie tych o Doktor Aphrze) Wookiee zwany Czarnym Krrrsantanem. To właśnie on stanowić ma dla Boby największe wyzwanie, jednak ostatecznie znajdują oni wspólny język.

Podczas jednej z wizyt w pobliskich osadach Boba spotyka młodą dziewczynę żyjącą na ulicy. Nasz bohater dostrzega w niej pewne analogie do siebie samego w jej wieku. Tworzy się między nimi więź, a dziewczyna staje się kimś w rodzaju protegowanej naszego łowcy (nie wiem jak Wam, ale mi od razu stanął przed oczami Leon Zawodowiec).

W serialu pojawić ma się także Muchi, rancor, którego poznaliśmy w jednym z odcinków Parszywej Zgrai. Do tej pory był on w posiadaniu Biba Fortuny, który nie traktował go najlepiej. Teraz, kiedy Twi’leka nie ma już wśród żywych, rancorem zajął się Boba Fett. Ponoć udało mu się nawet ujarzmić bestię i dosiada jej w jednym z odcinków (motyw ten pojawiał się już wcześniej w przeciekach z różnych źródeł). Potem Boba puszcza Muchi wolno.

W którymś momencie Bobę odwiedzają Rex i Echo. Ten pierwsze w swoim stroju znanym z Powrotu Jedi, ten drugi z nową ręką i kolorem skóry znacznie bardziej zbliżonym do normalnego. Najwyraźniej mają oni sprawę do Boby, jednak ich rozmowa zostaje przerwana przez Bosska stojącego na czele bandy łowców. Boba i Fennec, wspomagani przez Rexa i Echo radzą sobie z nimi z łatwością, jednak Boba decyduje się oszczędzić swego dawnego kompana i zdaje się, że dochodzą do porozumienia. Natomiast Rex i Echo obiecują wrócić, gdy Boba uporządkuje swoje sprawy.

Tymczasem Qi’ra, poirytowana kolejnymi porażkami jej łowców, pozwala w końcu ruszyć do akcji Cadowi. Ten porywa wspomnianą wcześniej podopieczną Fetta, co doprowadza do ostatecznego pojedynku słynnych łowców, z którego zwycięsko wychodzi Boba. Skutkuje to tym, że Qi’ra postanawia wycofać się z walki o wpływy na Tatooine.

Po wszystkim powraca Rex, jednak tym razem nie towarzyszy mu Echo, a Din Djarin, który oświadcza, że chce oswobodzić Mandalorę i chce, by Boba Fett stanął u jego boku. I to kontynuację tego wątku zobaczyć mamy w 3. sezonie Mandalorianina.

Trzeba przyznać, że powyższy opis brzmi trochę jak myślenie życzeniowe, jednak jeśli choć część z tego okaże się prawdą, czeka nas naprawdę nie lada gratka.

Kolejny nowy spot

Z kolei z bardziej oficjalnych doniesień i materiałów mamy kolejny spot promujący serial, tym razem zatytułowany Autority.

A skoro już o spotach mowa, to ciekawą rzecz powiedział Robert Rodriguez, reżyser i jeden z showrunnerów serialu. Zdradził on, że wszystkie ujęcia wykorzystane w spotach i zwiastunie pochodzą z pierwszej połowy pierwszego odcinka. Może to oznaczać, że twórcy szykują dla nas bardzo wiele niespodzianek, a powyższy opis fabuły nagle nie wydaje się już wcale tak nieprawdopodobny.

Więcej o serialu

A tutaj inne newsy o Księdze Boby Fetta, której premiera już 29 grudnia na platformie Disney+:

Źródło: link.