Komandor Cody, a właściwie CC-2224, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych, a także ulubionych przez fanów klonów. W przeciwieństwie do Rexa, niestety nigdy nie poznaliśmy jego dalszych kanonicznych losów po wykonaniu rozkazu 66. Wkrótce jednak może się to zmienić. Jakiś czas temu informowaliśmy Was o pierwszych plotkach od Kessel Run Transmissions, w których wspomniane było, że Cody może pojawić się w serialu The Bad Batch. Tym razem użytkownik serwisu 4chan, który podaje się za jednego z animatorów serialu, opublikował zdjęcie, na którym widać Cody’ego (można go rozpoznać po charakterystycznej bliźnie) oraz Rexa, który wykrzykuje jego imię. Możliwe więc, że w serialu dojdzie do konfrontacji dawnych kompanów.

https://i.redd.it/9tkkgv77x1v61.png

AKTUALIZACJA 24.04.2021 14:13

Powyższe zdjęcie nie jest prawdziwe i jest przerobionym ujęciem z 7. sezonu Wojen klonów.

Kolejne doniesienia od Kessel Run Transmissions

Do kolejnych informacji na temat występu Cody’ego dotarli również twórcy wcześniej wspomnianego podcastu Kessel Run Transmissions. Oto, co udało im się dowiedzieć (pamiętajcie, że to wciąż tylko plotki):

  • Akcja będzie rozgrywać się w bazie na Saleucami, tej samej, w której Hunter celuje do innych klonów w ostatnim zwiastunie.
  • Rex zatrzymał się u Cuta (klon, który porzucił służbę i związał się z Twi’lekanką Suu oraz adoptował jej dzieci) i jego rodziny.
  • Crosshair dowodzi elitarną jednostką imperialną, a Cody jest komandorem jego i kilku innych oddziałów.
  • Crosshair odnajduje Cuta i donosi na niego Cody’emu.
  • Cut nie zgadza się na aresztowanie, a Cody zabija jego córkę.
  • Cut w gniewie zabija Crosshaira i cały jego oddział.
  • Cody i Rex walczą ze sobą jak równy z równym.Ostatecznie Cody pokonuje Rexa, nokautuje go i prawie zabija, ale w tej chwili pojawiają się Cut oraz pozostali członkowie Parszywej zgrai. Cody wycofuje się i ucieka.

Jak widzicie, jeżeli powyższe plotki okażą się prawdą, to serial The Bad Batch od samego początku zapowiada się na mroczniejszy od Wojen klonów i czeka nas bardzo ciekawe spojrzenie na dalsze losy Cody’ego oraz innych klonów już po powstaniu Imperium.

Premiera serialu Gwiezdne wojny: Parszywa zgraja zaplanowana jest na 4 maja na platformie Disney+.

Źródło: link.