Niedawne doniesienia okazały się być prawdziwe. Lucasfilm oficjalnie zapowiedział powstanie animowanego serialu The Bad Batch kontynuującego wątki nietypowej drużyny z ostatniego sezonu Wojen klonów.

Jak podaje źródło, serial zadebiutuje już w 2021 roku na platformie Disney+. Animacja opowie o próbie odnalezienia się drużyny w nowej sytuacji tuż po zakończeniu Wojen klonów. Jako najemnicy będą wykonywać misje i szukać nowego celu w swoim życiu.

Wyprodukowanie finałowego sezonu Wojen klonów dla nowych i obecnych fanów było dla nas zaszczytem i byliśmy szczęśliwi z powodu takiego odbioru serii na całym świecie. Wojny klonów mogły dobiec końca, ale nasza współpraca z niesamowitymi scenarzystami i artystami w Lucasfilm Animation dopiero się rozpoczęła. Jesteśmy podekscytowani faktem, że możemy ożywić wizję Dave’a Filoniego i pokazać kolejne przygody Parszywej zgrai.

Agnes Chu, wiceprzewodnicząca ds. treści na platformie Disney+

Producentami wykonawczymi serialu Star Wars: The Bad BatchDave Filoni (The Mandalorian, Wojny klonów), Athena Portillo (Wojny klonów, Rebelianci), Brad Rau (Rebelianci, Ruch oporu) i Jennifer Corbett (Ruch oporu, Agenci NCIS). Carrie Beck (The Mandalorian, Rebelianci) pomoże jako współproducentka wykonawcza, a Josh Rimes (Ruch oporu) jako producent. Rau jest także dyrektorem nadzorczym, a Corbett głównym scenarzystą.

Źródło: link.