DC’s Legends of Tomorrow to amerykański serial telewizyjny, którego bohaterami są postacie z uniwersum DC Comics. Superbohaterowie podróżują w czasie i przestrzeni, aby powstrzymać terrorystę (również podróżującego w czasie) przed zmianami w historii, które mogłyby doprowadzić do wojny. Skacząc do przeszłości i przyszłości czasem znajdują się w historycznie ważnych momentach i spotykają znanych ludzi z różnych epok. Postaci i wydarzenia z serialu powiązane są z takimi produkcjami telewizyjnymi spod szyldu DC jak The Flash czy Arrow.

W serialach DC można spotkać od czasu do czasu jakieś nawiązanie do popkultury, również do Gwiezdnych Wojen. Jednak jak informuje Entertainment Weekly w tym miesiącu w Legends of Tomorrow pojawi się nie tyle nawiązanie, co istotna dla Star Wars postać historyczna: sam Stwórca George Lucas. Jaką rolę Papa Lucas odegra w serialu?

UWAGA! SPOILERY!

W odcinku 9 drugiego sezonu DC’s Legends of Tomorrow, który ma zadebiutować na srebrnym ekranie 24 stycznia 2017, z jakiegoś powodu młody Lucas decyduje się opuścić szkołę filmową. Przez to świat dozna olbrzymiej straty: nie powstaną nigdy Gwiezdne Wojny, ani Poszukiwacze Zaginionej Arki. Ma to dla bohaterów kolosalne znaczenie, gdyż jeden z nich, technologiczny geniusz, zainteresował się naukami ścisłymi właśnie pod wpływem filmów Star Wars. Inny natomiast stał się pasjonatem historii po obejrzeniu przygód Indiany Jonesa. Przez porzucenie szkoły przez Lucasa, obaj doświadczają utraty swoich zdolności, gdyż filmy, które miały fundamentalny wpływ na to kim są, nigdy nie powstały.

W rolę naszego kochanego reżysera wcieli się aktor Matt Angel.

Jeden z producentów serialu, Marc Guggenheim, powiedział EW, że będzie to naprawdę szalony odcinek. Jestem zaintrygowany, chętnie zobaczyłbym jak przedstawiona będzie młodość Lucasa. Obejrzycie?