Wczoraj pojawiła się enigmatyczna zapowiedź nowego komiksowego projektu od Marvela, którego centralną postacią miał być Boba Fett (mogliście zobaczyć ją na naszym FB), a dziś wszystko stało się jasne.

War of the Bounty Hunters

Projekt, którego pomysłodawcą i sternikiem jest Charles Soule nosić będzie tytuł War of the Bounty Hunters i nie będzie to ani miniseria (a przynajmniej nie tylko), ani nowy tytuł cykliczny. Zamiast tego czeka nas największy w dziejach nowego kanonu komiksowy crossover, czyli historia, która opowiadana będzie na stronach co najmniej kilku różnych serii. W tym przypadku będzie to większość wydawanych obecnie serii, poza oczywiście tytułem The High Republic.

Całość rozpocznie się już 5 maja komiksem War of the Bounty Hunters Alpha.

W czerwcu rozpocznie się pisana przez Charlesa Soule i ilustrowana przez Luke’a Rossa miniseria  War of the Bounty Hunters (potrwa ona do października), a tytułowa wojna pojawi się także w seriach Bounty Hunters, Star Wars, Darth Vader i Doctor Aphra.

Fabuła crossovera

Punktem wyjściowym dla fabuły crossovera jest okres między końcem Imperium kontratakuje, a Powrotem Jedi, wiemy już bowiem, że Boba Fett i transportowany przez niego Han Solo, po opuszczeniu Miasta w chmurach, nie udali się prosto na Tatooine. Co zatem działo się w tym czasie?

Charles Soule uchylił rąbka tajemnicy:

„Na końcu Imperium kontratakuje Boba Fett jest w posiadaniu zamrożonego Hana Solo, ale na początku War of the Bounty Hunters już nie jest. Zrobi więc on wszystko, by odzyskać swego więźnia, bez względu na to, kto stanie mu na drodze.”

Widzimy więc, że głównym bohaterem crossovera faktycznie będzie Boba Fett, ale co ciekawe, stanąć ma on na przeciw tak niebezpiecznych i potężnych przeciwników, jak Jabba, Czarne Słońce, a nawet sam Darth Vader. A na tym nie koniec.

Zapowiada się więc pełna szalonej akcji historia i olejny element, którzy znacząco poprawić może wizerunek Boby Fetta w kanonie. A że autorem jest Charles Soule, autor genialnej serii Darth Vader oraz rewelacyjnej powieści Light of the Jedi, to po komiksowym wydarzeniu roku obiecujemy sobie bardzo wiele.

Galeria okładek

Zobaczyliśmy też okładki serii, w których zawita Wojna łowców nagród. Oto one:

Źródło: link.