Wbrew nazwie Stara Republika jest jak najbardziej żywa i cały czas coś się w niej dzieje. Wojna o Iokath nabiera tempa i wraz z kolejnym patchem SWTOR 5.3 wprowadza do gry dwójkę nowych potężnych przeciwników oraz kolejny etap historii.

Po przebudzeniu zakkuliańskiego boga Tytha przyszedł czas na zmierzenie się z kolejnym postaciami panteonu. Tym razem przyjdzie nam walczyć z dwiema siostrami. Esne oraz Aivela – wojowniczki napędzane zazdrością i nienawiścią. Deweloperzy zapowiadają, że potyczka z nimi wypełniona będzie laserami i wymagała będzie naszego pełnego skupienia na walce.

Poniżej grafiki koncepcyjne przedstawiające Aivela oraz Esne:

Historia tajemniczej broni na Iokath i galaktycznego spisku posuwa się do przodu. Tym razem deweloperzy zabiorą nas na wyprawę na mroczną planetę Umbara. Fani Wojen Klonów już pewnie skojarzyli tę nazwę, ale dla tych, którzy nie wiedzą, jest to świat spowity mrokiem, który znamy z tego animowanego serialu. W grze będziemy mieli szansę odwiedzić ją dzięki nowej misji typu flashpoint. Umbara to bardzo klimatyczna lokalizacja, skryta w mroku, gdzie poświatę zapewniają powykręcane we wszystkich kierunkach rośliny, a naturalna fauna przypomina sarlacca.

Poniżej ujęcia z serialu Wojny Klonów przedstawiające planetę Umbara: