Paul Duncan, autor książki The Star Wars Archives: Episodes I-III 1999-2005 zdradził ostatnio ciekawe szczegóły swoich rozmów z Georgem Lucasem. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, jakie plany na sequele miał sam Stwórca, co Paul Duncan zawarł w swojej książce.

Trylogia Sequeli według George’a Lucasa

Akcja toczyć miałaby się kilka lat po Powrocie Jedi, a George Lucas jako głównych antagonistów filmów widział wskrzeszonego Datha Maula oraz jego uczennicę, znaną z komiksów Dark Horse, Darth Talon. To właśnie ona grałaby pierwsze skrzypce, stając się nowym Darthem Vaderem.

Maul z kolei stałby się kimś na kształt ojca chrzesnego swojego nowego, przestępczego imperium. I to właśnie ono byłoby główną przeszkodą na drodze do przywrócenia Republice jej dawnej pozycji.

Tymczasem Luke zebrałby kilkudziesięciu ocalałych po rozkazie 66 Jedi, którzy staliby się zaczątkiem nowego Zakonu Jedi, który po około 20 kolejnych latach opuściłoby nowe pokolenie Jedi.

Z kolei Leia robiłaby to, co umie najlepiej, czyli walczyła o Republikę i wartości które reprezentuje.

Na zakończenie nowej trylogii Luke zdołałby odbudować Zakon Jedi, a Leia stałaby się Kanclerzem Republiki stojącą na czele… wszystkiego. Tym samym dowodząc, ż to ona była Wybrańcem, który przywrócił pokój i równowagę w galaktyce.

A oto wspomniany fragment książki The Star Wars Archives: Episodes I-III 1999-2005:

I jak podobałaby wam się taka wersja wydarzeń?

Bardzo ciekawi nas też, jakie inne fascynujące informacje zdradzi książka The Star Wars Archives: Episodes I-III 1999-2005. Ale o tym przekonamy się zapewne dopiero 13 grudnia, kiedy to album trafi do sprzedaży.

Źródło: link.