Do premiery coraz bliżej, nic więc dziwnego, że portal MakingStarWars.net serwuje nam coraz więcej przecieków na temat fabuły czy postaci Obi-Wana Kenobiego.

Dlatego też, jeśli wolicie unikać ewentualnych spoilerów, lepiej zakończcie czytanie na tym etapie.

Leia, Inkwizytorzy, Nur

Pierwszy z przecieków dotyczy młodej księżniczki Lei i potwierdza niejako wcześniejsze doniesienia, że jest ona bardzo istotną dla całej fabuły postacią. W którymś momencie zostaje ona pojmana przez Inkwizytorów i przetransportowana do ich, znanej z gry Jedi: Upadły zakon, kwatery głównej na księżycu Nur. Pomimo młodego wieku, Leia wykazuje już typowy dla niej hart ducha i nie łamie się przesłuchiwana przez Revę.

Oczywiście na ratunek księżniczce rusza Ben (a może jeszcze Obi-Wan) Kenobi, któremu towarzyszy prawdopodobnie postać grana przez Kumaila Nanjianiego. I to właśnie z nim nasz bohater pozostawia uwolnioną Leię, gdyż ma jeszcze coś do zrobienia.

Nie do końca wiadomo co, ale cała akcja ratunkowa ma jakoby doprowadzić do pierwszego starcia z Obiego ze swoim dawnym uczniem, a obecnie Mrocznym Lordem Sithów. Pojedynek ten odbywa się jakoby na sporych rozmiarów statku, którym prawdopodobnie Obi-Wan próbuje uciec z księżyca Nur.

Tatooine, Jawa, T-16

Kolejne przecieki dotyczą już wydarzeń rozgrywanych na Tatooine i specyficznej relacji łączącej Obi-Wana z jedną z przedstawicielek plemienia Jawów, choć nie jest absolutnie nic w stylu Peli Motto. Teakah lub Teekah (pisownia zapewne błędna) ma ponoć regularnie podkradać rzeczy Obi-Wana tylko po to, by mu je potem odsprzedawać. Jednak to nie wszystko, co ma sprzedać tytułowemu bohaterowi.

W ręce Bena trafi bowiem też model śmigacza T-16 Skyhooper, którym bawił się Luke w Nowej Nadziei. Mistrz Jedi, słusznie zresztą, uznaje, że zabawka jest czymś, co może przypaść do gustu młodziutkiemu Luke’owi. Zostawia ją więc na farmie Larsów w nadziei, że trafi ona w ręce młodego Skywalkera. Tak się jednak nie dzieje, a przynajmniej nie od razu, bowiem zabawkę odnajduje Owen Lars i podczas umówionego spotkania z Obi-Wanem w Anchorhead komunikuje, że nie chce, by Ben przynosił jego podopiecznemu jakieś zabawki.

Imperialna oficer, Jabiim, łotr

Ostatnie, przynajmniej na dziś, przecieki dotyczą postaci granych przez O’Shea Jacksona Jr., Indirę Varmę i Kumaila Nanjianiego.

Ten pierwszy ma ponoć grać przedstawiciela „pacyfistycznej” części rodzącej się Rebelii, którego mamy poznać, gdy jest członkiem humanitarnej misji mającej nieść pomoc mieszkańcom planety Jabiim, którzy cierpią pod imperialnym jarzmem.

Indira Varma widywana była ponoć na plane w mundurze imperialnego oficera, jednak portal MakingStarWars.net przekonany jest, że pozory mogą mylić, a postać grana przez brytyjską aktorkę stoi w opozycji do Imperium.

Z kolei Kumail Nanjiani wcielać ma się w czarującego łotra w stylu Hana Solo. Na początku ma on nie sprawiać zbyt dobrego wrażenia, jednak potem przekonujemy się, że ma serce we właściwym miejscu.

Więcej o serialu Obi-Wan Kenobi

A tutaj coś dla tych, którzy na Obi-Wana Kenobiego nie mogą się doczekać:

Źródło: link, link, link.