Po bardzo ciepłym przyjęciu jej ostatniej powieści – Queen’s Shadow – E.K. Johnston powróci do postaci Padmé Amidali.

Queen’s Peril

Taki właśnie tytuł nosić będzie nowa książka, co przetłumaczyć można jako „Królowa w niebezpieczeństwie” lub może „Królewskie zagrożenie”. Zresztą mniejsza z tłumaczeniem, bo o ile książka w ogóle trafi na polski rynek, to pewnie poczekamy na nią kilka ładnych lat. Skupmy się zatem na tym, co na chwilę obecną o niej wiemy.

Nowa powieść będzie prequelem do Queen’s Shadow, a przedstawione w niej wydarzenia  rozgrywać się będą w okresie od wybrania 14-letniej Padmé na królową Naboo, aż to znanej z Mrocznego Widma, inwazji Federacji Handlowej.

Podobnie jak w swej poprzedniej książce, także tutaj autorka położyć ma duży nacisk na postacie dwórek królowej i tego, jak ważnymi i interesującymi postaciami one były.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, zachęcamy do zapoznania się z krótkim wywiadem z E.K. Johnston, który wczoraj ukazał się na oficjalnej stronie starwars.com.

My dodamy jeszcze tylko, że premiera książki zapowiedziana została na 5 maja 2020. Oznacza to, że będzie to bardzo dobry dzień dla fanów Gwiezdnych Wojen, bowiem tego samego dnia zadebiutować ma nowy Thrawn, o którym pisaliśmy wczoraj.

Źródło: link.