W Nowym Jorku odbywa się właśnie jeden z największych Comic Conów, a przy jego okazji nie mogło oczywiście zabraknąć paneli poświęconych Gwiezdnym Wojnom.

Podczas jednego z nich na scenie zebrała się śmietanka twórców książkowych i komiksowych, by opowiadać o rzeczach, nad którymi aktualnie pracują (lub promują).

Na zdjęciu od lewej: moderatorka panelu z ramienia Lucasfilm Jennifer Heddle, Tim Zahn, Chuck Wendig, Charles Soule, James Luceno, E.K. Johnston, Kieron Gillen

Na zdjęciu od lewej: moderatorka panelu z ramienia Lucasfilm Jennifer Heddle, Tim Zahn, Chuck Wendig, Charles Soule, James Luceno, E.K. Johnston, Kieron Gillen

James Luceno (Rogue One: Catalyst) potwierdził informację, którą poznaliśmy już wcześniej, a mianowicie, że jego nowa, debiutująca niebawem powieść może okazać się kluczowa we właściwym zrozumieniu fabuły Łotra 1 i każdy, kto film planuje obejrzeć, winien przeczytać najpierw książkę, bowiem rzuci ona nowe światło na relację rodziny Erso i Dyrektora Krennica. Niestety dla nas jest to akurat dość kiepska wiadomość.

E.K. Johnston (Ahsoka) także potwierdziła znane już informacje na temat czasowego umiejscowienia historii opowiadanej w jej książce (pisaliśmy już o tym tutaj >>). Ale z jej innych komentarzy należy się domyślać, że znaczna część akcji powieści Ahsoka rozgrywać się będzie na planecie Alderaan.

Kieron Gillen (Darth Vader) odniósł się do zakończenia komiksowej serii swego autorstwa, a ostatnią scenę z udziałem Doktor Aphry oraz Dartha Vadera określił jako „apokaliptyczną”. Oj, nie mogę się już doczekać ostatniego numeru Dartha Vadera.

Charles Soule (Poe Dameron) zapowiedział, że w nadchodzącym numerze serii opowiadającej o przygodach najlepszego pilota Ruchu Oporu pojawi się znany z książki Koniec i Początek (a także Life Debt, która czeka na swoją polską premierę) Mr Bones. A jeśli on nie uratuje tego tytułu, to chyba dla Poe Damerona nie będzie już nadziei.

A skoro już mowa o ratowaniu beznadziejnych serii komiksowych, Chuck Wendig (The Force Awakens) pół żartem, pół serio stwierdził, że w jego komiksowej adaptacji Przebudzenia Mocy zobaczyć możemy Phasmę w zgniatarce śmieci.

Timothy Zahn (Thrawn) też nie zdradzić żadnych nowości, powiedział tylko, że jego powieść traktować będzie o wczesnych latach słynnego admirała i tym, jak doszedł do pozycji, którą ma, gdy poznajemy go w serialu Star Wars Rebelianci, aczkolwiek zgromadzonej publiczności bardzo spodobał się zaserwowany przez niego żart. Na początku spotkania ogłosił on bowiem, że w kwietniu ukaże się jego nowa powieść opowiadająca o zupełnie nowej postaci z serialu Rebelianci.

9781484780831-prelim

Na koniec Michael Siglain z Lucasfilm Publishing zdradził kilka planów wydawniczych na niedaleką przyszłość. Otóż na wiosnę pojawić się ma powieść opowiadająca o Jyn Erso, a napisana przez Beth Revis. Teoretycznie ma to być powieść skierowana do tak zwanych young adults, czyli osób w wieki 12-18 lat. Jednak jak pokazał przykład książki Lost Stars (Utracone Gwiazdy), tak zaklasyfikowane powieści mogą być naprawdę rewelacyjne. Z kolei młodsi odbiorcy otrzymają w tym czasie nową książkę, której autorem będzie Greg Rucka.