Jeśli śledzicie naszego facebooka, wiecie już zapewne, że Vanity Fair ujawnił nową, krótka zapowiedź serialu The Mandalorian.

Zapowiedź The Mandalorian

Ale jeśli przypadkiem ją przeoczyliście, oto ona:

W materiale znajduje się kilka nowych scen, a  najważniejszą z nich jest ta, przedstawiająca zupełnie nową postać.

Fennec Shand

To właśnie wokół Fennec Shand, bo tak właśnie nazywać się będzie postać, w którą wciela się Ming-Na Wen (Street Fighter, Agenci TARCZY, Mulan), skupia się artykuł w Vanity Fair. Dzięki niemu dowiadujemy się wielu ciekawych rzeczy o tej postaci, i nie tylko o niej.

Na początek dowiadujemy się, że Fennec jest płatną zabójczynią, którą główny bohater spotka na swojej drodze w połowie sezonu. Jej imię nie jest przypadkowe, bowiem postać w pewnym sensie inspirowana była właśnie fenkiem.

„Podobnie jak fenek, także i ona jest przebiegła, zawsze znajdzie sposób by przeżyć, a kiedy trzeba potrafi działać z ukrycia. A do tego jest pełna gracji. Wprost uwielbiam te skojarzenia z jej imieniem.” – Ming-Na Wen

Pozostaje pytanie, czy Fennec Shand jest dobra, czy zła? A może nie da się jej tak jednoznacznie zaklasyfikować? Aktorka zdecydowania skłania się ku tej ostatniej wersji. Swą postać porównała ona do Hana Solo, który początkowo też w nic nie wierzył i nie dbał o nikogo, poza samym sobą. Aczkolwiek zważywszy, że Fennec zarabia na życie mordując ludzi i obcych na zlecenie przestępczych syndykatów, trudno wyobrazić ją sobie wstępującą w szeregi „aniołów”.

Mimo wszystko, aktorka sam twierdzi, że trudno przewidzieć, w którym kierunku podąży jej postać, a jej przyszłość jest równie tajemnicza, jak jej przeszłość.

Inne informacje

Między wierszami dostaliśmy też kilka innych, drobnych informacji na temat innych postaci. Dowiedzieliśmy się, że zleceniodawca Mandalorianina, czyli postać grana przez Wernera Herzoga, nosi na szyi imperialne insygnia.

Można też wywnioskować, że tytułowy bohater początkowo nie zna nikogo ze swych późniejszych towarzyszy, czyli Cary Dune, jowialnego Ugnaught imieniem Kuiil, czy droida-zabójcę IG-11. Znał natomiast Greefa Cargę, który jest niejako jego przełożonych w gildii łowców nagród.

THE MANDALORIAN

Przypomnijmy, że The Mandalorian jest pierwszym serialem aktorskim w uniwersum Gwiezdnych Wojen. W tytułowej roli zobaczymy Pedro Pascala, a obsadzie są ponadto Gina Carrano (Cara Dune), Carl Weathers (Greef Carga), Giancarlo Esposito (Moff Gideon) oraz Nick Nolte, Werner Herzog, Emily Swallow, Ming-Na Wen i Omid AbtahiProducentami serialu są Jon Favreau i Dave Filoni. Ten ostatni wyreżyseruje też co najmniej jeden odcinek, podobnie jak Bryce Dallas Howard, Deborah Chow, Rick Famuyiwa i Taika Waititi.

WIĘCEJ O SERIALU

A tutaj inne doniesienia na temat serialu aktorskiego:

Źródło: link.