Wczoraj odbyło się w Los Angeles spotkanie dla prasy promujące nadchodzący serial The Mandalorian. Poza standardowymi rozmowami z twórcami i aktorami, dziennikarze zobaczyli także niemal pól godzinny materiał, na który składały się fragmenty trzech pierwszych odcinków. Część z nich podzieliła się swymi wrażeniami, a te zdają się być zgodne – jest dobrze, a nawet bardzo dobrze.

The Mandalorian pierwsze wrażenia

Oczywiście materiał został zmontowany tak, by na temat fabuły zdradzić jak najmniej, dlatego też opinie dotyczą przede wszystkim warstwy audiowizualnej.

Dziennikarze nie kryli swoich zachwytów. Wielu z nich twierdziło, że Mandalorianin nie wygląda jak serial, a jak wysokobudżetowe widowisko kinowe. Klimat najczęściej porównywany jest to westernów z nutką kina samurajskiego, a wszystko to w kosmicznej oprawie. Aczkolwiek pojawiają się też momenty, które przypominają horror (ktoś porównał je do filmów o Predatorze). Nie zabrakło też porównań do Łotra 1.

Jednak najczęściej zachwycano się ścieżką dźwiękową, która jest ponoć wybitna i cudownie uzupełnia obrazy pojawiające się na ekranie.

A oto kilka najciekawszych wypowiedzi:

Wygląda na to, że szykuje nam się prawdziwa uczta i to już za niecałe 3 tygodnie!

Informacje o drugim sezonie

Na konferencji pojawiły się też informacje, choć nie bardzo znaczące, na temat 2. sezonu.

Dowiedzieliśmy się na przykład, że trwa obecnie pierwszy tydzień zdjęć.

Co więcej, Carl Weathers (w serialu wcielający się w Greefa Cargę) wyreżyseruje jeden z odcinków. Inni „nowi” reżyserzy, którzy pojawią się w 2. sezonie, nie mogą na ten moment być ujawnieni.

THE MANDALORIAN

Przypomnijmy, że The Mandalorian jest pierwszym serialem aktorskim w uniwersum Gwiezdnych Wojen. W tytułowej roli zobaczymy Pedro Pascala, a obsadzie są ponadto Gina Carrano (Cara Dune), Carl Weathers (Greef Carga), Giancarlo Esposito (Moff Gideon) oraz Nick Nolte, Werner Herzog, Emily Swallow, Ming-Na Wen i Omid AbtahiProducentami serialu są Jon Favreau i Dave Filoni. Ten ostatni wyreżyseruje też co najmniej jeden odcinek, podobnie jak Bryce Dallas Howard, Deborah Chow, Rick Famuyiwa i Taika Waititi.

WIĘCEJ O SERIALU

A tutaj inne doniesienia na temat serialu aktorskiego:

Źródło: link.