Kilka dni temu pojawiła się zapowiedź komiksu Star Wars: Empire Ascendant i nie byłoby w tym nic niezwykłego, wszak nowe komiksy pojawiają się wcale często, gdyby nie fakt, że będzie to zwieńczenie głównej serii komiksowej Star Wars, która dobiegnie końca wraz z numerem #75.

Star Wars: Empire Ascendant

Ale czy „dotarcie” na Hoth i tym samym zamknięcie wątków znanych z głównej serii, to wszystko, co znajdziemy w komiksie? Otóż nie, Po opisie wnosić można, że także seria Doctor Aphra ma się ku końcowi, bowiem Star Wars: Empire Ascendant opowiedzieć ma także ostatni (?) rozdział historii naszej ulubionej pani archeolog.

Co więcej, powróci także znany z mini serii Han Solo: Imperial Cadet oraz Target: Vader Beilert Valance.

A oto oficjalny opis komiksu:

Luke Skywalker, księżniczka Leia Organa i przemytnik Han Solo mieli ostatnio dobra passę zadając Imperium cios za ciosem. Rebelia z kolei okopuje się na skutej lodem planecie Hoth. Ale jak długo zdoła się ukrywać tam przed swoimi licznymi wrogami?

Darth Vader zrobi wszystko, by zniszczyć rebeliantów, ale jego wysyłki, by odnaleźć ich nową bazę pełzną na razie na niczym. Czy ciemna strona Mocy wskaże mu drogę do ukrywającej się Rebelii i młodego Skywalkera, czy też pogrąży mrocznego lorda w konfliktach z jego przeszłości?

Pomimo życia pełnego zdrad, podłości i zniszczenia, Doktor Aphra znalazła nową rodzinę (tak jakby). Była imperialna inspektor Magna Tolvan oraz młoda podopieczna Aphry, Vulaada, przekonają się, że nie łatwo być rebeliantkami, podczas gdy Aphra stawić będzie czoła swemu dziedzictwu.

Były imperialny lojalista, a obecne cybernetyczny łowca nagród Beilert Valance podjął się nowej, niebezpiecznej misji. A na szali znajdują się życia wszystkich Rebeliantów, w tym jego dawnego „kumpla” Hana Solo.

Za scenariusz komiksu Star Wars Empire Ascendant odpowiadać będą Charles Soule, Greg Pak, Simon Spurrier oraz Ethan Sacks, a rysunkami zajmą się Luke Ross, Roland Boschi i inni. Jego premiera zaplanowana jest na 18 grudnia.

I co dalej?

Czy zatem po zakończeniu serii głównej oraz bardzo prawdopodobnym zakończeniu Doctor Aphry fani Gwiezdnych Wojen pozostaną bez cyklicznej serii (ongoing)? Raczej nie jest to możliwe. Zresztą, jeszcze przed ujawnieniem grudniowych zapowiedzi komiksowych JediPaxis wspominał o przeciekach na temat nie jednej, a dwóch nowych serii. Co prawda donosił on wtedy, że zatytułowane będą one Empire Ascendant oraz Star Wars Saga. Dziś wiemy już, że oba tytuły, to „jednostrzały” (one-shot), tym niemniej jesteśmy przekonani, że nowe serie pojawią się najpóźniej w styczniu (a może i wcześniej).

A wam jaka seria najbardziej się marzy? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: link.