W ostatnich dniach w Chicago dzieje się tyle, że ciężko nadążyć z pisaniem o kolejnych nowościach, ale powolutku zaczynamy nadrabiać zaległości.  Co ciekawe podczas tegorocznego Celebration zaplanowano aż trzy panele poświęcone książkom spod znaku Star Wars. Dwa z nich mamy już za sobą i trzeba przyznać, że nie przyniosły one spodziewanego wysypu zapowiedzi książkowych nowości. Dość powiedzieć, że nie pojawiła się jeszcze zapowiedź żadnej nowej powieści z nowego kanonu.

To co dostaliśmy to kilka drobnych informacji i materiałów na temat książek już zapowiedzianych.

Nowości Lucasfilm Publishing

Na początek zobaczyliśmy okładkę książki Zoraidy Córdovy – A Crash of Fate.

Przypomnijmy, że książka ta będzie propozycją dla nieco młodszych odbiorców (young adult) i będzie nawiązywać do parków Galaxys’s Edge. A oto jej opis:

Izzy i Jules byli najlepszymi przyjaciółmi, aż do momentu, gdy mając sześć lat Izzy musiała niespodziewanie opuścić Batuu. Teraz, gdy już wróciła Jules, chłopak który nigdzie się nie ruszył, nie jest pewny co o niej myśleć. Podczas ucieczki przed mściwymi przemytnikami i rozwścieczonym piratem, przyjaciele przekonają się, kim naprawdę są i co dla siebie znaczą.

Aplhabet Squadron również miał swoje pięć minut.

Dowiedzieliśmy się na przykład, do którego z myśliwców największą słabość ma autor – Alexander Freed. W tajemnicy powiemy wam, że chodzi o B-Winga, także pewnie w nowej powieści dostanie on dużo więcej czasu niż w Powrocie Jedi.

Najciekawsze doniesienia dotyczyły powrotów znanych postaci.

Już wcześniej dowiedzieliśmy się, że w powieści, której autorką będzie Delilah S. Dawson – Black Spire – powróci znana z Phasmy Vi Moradi, ale okazuje się, że sprawdzą się także nasze wcześniejsze przypuszczenia i powróci także Kardynał (którego poznaliśmy w tej samej powieści, co Vi).

Natomiast w książcie Timothy’ego Zahna pt. Thrawn: Treason powróci znany z pierwszej odsłony kanonicznego Thrawna Eli Vanto.

Wspomniana już Delilah S. Dawson zdradziła także nieco więcej, na temat publikacji The Skywalker Saga.

Ma to być historia rodziny Skywalkerów opowiedziana na nowo, a przeznaczona dla całych rodzin. Sama autorka twierdzi, że „książka złamała jej serce”. Aby napisać tę książkę oglądała filmy Star Wars niemal w kółko, kilka dni pod rząd. Dawson twierdzi, że bycie matką pozwoliło jej na jeszcze głębsze emocjonalne utożsamianie się z bohaterami sagi. Opis brzmi… dość intrygująco i dziwnie.

Na panelu zapowiedziano też kilka pozycji dla dużo młodszych fanów, jak choćby kolejną książeczkę Jeffrey’a Browna.

Rey and Pals zawierać będzie niemal 200 zupełnie nowych ilustracji tego bardzo lubianego artysty.

Journey to The Rise of Skywalker

Najciekawszym, co otrzymaliśmy do tej pory na książkowych panelach była zapowiedź cyklu Journey to The Rise of Skywalker. Nie jest on oczywiście żadną niespodzianką, bo dwie poprzednie części sagi także go otrzymały, ale dobrze wiedzieć, że w przypadku Epizodu IX nie będzie inaczej.

Gorzej, że poza zapowiedzią nie otrzymaliśmy żadnych tytułów. Miejmy nadzieję, że jeszcze przed końcem Star Wars Celebration Chicago się to zmieni.

To wszystko może i brzmi fajnie, ale sami chyba przyznać, że po dwóch panelach na Celebration spodziewaliśmy się dużo więcej.

Źródło: link.