Oficjalna strona starwars.com ujawniła właśnie okładkę, datę premiery oraz opis kolejnej z kanonicznych powieści pt. Black Spire. Jej autorką jest Delilah S. Dawson (Phasma), a fabuła (jak wszystko ostatnio), powiązana będzie z Batuu, a tym samym z parkami Galaxy’s Edge.

Opis powieści Black Spire

Powyżej widzicie okładkę książki (autorstwa Darrena Tana), a oto oficjalny opis:

Wobec bardzo dotkliwych strat, jakie Ruch Oporu poniósł z rąk Najwyższego Porządku, generał Organa rozesłała po całej galaktyce swoich agentów, by szukali sprzymierzeńców, schronienia oraz broni. Jej najlepszy szpieg, Vi Moradi, na odosobnionym świecie na krańcach galaktyki odnalazła właśnie chyba wszystkie trzy.

Batuu, planeta pokryta bujnymi lasami, zdradliwymi górami oraz strzelistymi, skamieniałymi drzewami, leży na najdalszej granicy galaktycznej mapy. Ostatni zamieszkały świat przed tajemniczym bezkresem Dzikiej Przestrzeni. Łotry, przemytnicy i poszukiwacze przygód zarabiający na życie w największej osadzie planety – stacji Czarna Iglica – robią wszystko, by uniknąć ciekawskich oczu i wszelkich komplikacji. Vi, szpiegująca dla Ruchu Oporu i uciekająca przed Najwyższym Porządkiem, nie jest im miłym gościem. A kiedy prom pełen szturmowców pojawia się by ją wytropić, Vi nie ma pojęcia, gdzie znaleźć pomoc.

By przeżyć, będzie musiała odszukać szlachetnych bohaterów ukrywających się na świecie, który na nowo definiuje słowa szumowiny i nikczemność. Z pomocą szturmowca dezertera i swego zgryźliwego droida, zbierze barwną grupę wyrzutków, którzy pomogą jej rozniecić iskrę rebelii na Batuu, zanim Najwyższy Porządek zdusi ją na dobre.

Widzimy zatem, że autorka powraca do wykreowanej przez siebie w powieści Phasma postaci Vi Moradi. Czy oznacza to, że ów „szturmowiec dezerter” to Kardynał (kolejny z bohaterów poznanych w poprzedniej powieści Delilah)? Nawet jeśli nie, to fabuła i tak zapowiada się ciekawie.

Black Spire

Premiera książki zapowiedziana została na 27 sierpnia, a już dziś można ją zamawiać tutaj >>

Oczywiście jak zwykle nie mamy pojęcia, kiedy książka pojawi się w Polsce, ale z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć można, że nie szybko.

 

Źródło: link.