Poza panelami filmowymi, serialowymi, książkowymi, czy poświęconymi grom, na Star Wars Celebration nie mogło zabraknąć także wydawnictwa Marvel i komiksów z odległej galaktyki. Na panelu im poświęconym pojawiło się kilka ciekawych informacji i bardzo interesująca zapowiedź.

Target Vader

I to właśnie ona okazała się chyba najważniejsza, zapowiedziano bowiem nową, 6-częściową miniserię zatytułowaną Target Vader.

Seria opowiadać będzie o postaci znanego z legend, a niedawno zkanonizowanemu (w mini serii Han Solo – Imperial Cadet) Beilerta Valance’a. Wraz ze swoją ekipą podejmie się on niemożliwego na pozór zadania, upolowania Dartha Vadera.

Niestety na ten moment o fabule nie wiemy nic więcej (poza tym, że Valance okaże się zadziwiająco trudnym przeciwnikiem dla Lorda Sithów), ale można się domyślać, że główny bohater serii sporo przeszedł od czasu, kiedy rywalizował z Hanem Solo w Imperialnej Akademii.

Z konkretów dowiedzieliśmy się jeszcze, że pierwszy numer miniserii okaże się w lipcu tego roku, napisze ją Robbie Thompson (Han Solo – Imperial Cadet), a za ilustracje przygotuje Marc Laming (Age of Rebellion).

Nowi twórcy serii Star Wars

Na panelu dowiedzieliśmy się też oficjalnie, kto przejmie stery głównej, komiksowej serii i zastąpi tym samym Kierona Gillena oraz Angela Unzuetę. Będą to Greg Pak (Age of Rebellion) – scenariusz oraz Phil Noto (Poe Dameron, Chewbacca) – ilustracje.

Dowiedzieliśmy się też, o czym opowiadać będzie ich pierwsza historia. Rzecz dziać będzie się w okresie między Nową Nadzieją, a Imperium Kontratakuje, a bohaterowie podzieleni w dwuosobowe zespoły (Chewie-Threepio, Han-Leia, Luke-Artoo) będą starali się pokrzyżować plany sond szpiegowskich, których tysiące rozesłane zostały przez Imperium, by odnaleźć nową bazę Rebeliantów.

Pozostałe

Na panelu sporo mówiło się też o rozpoczętej niedawno serii Age of Rebellion oraz nadchodzącej Age of Resistance. Wspomniano też o nowej historii w Doctor Aphrze, czy debiutującej niebawem miniserii TIE Fighter, ale tutaj obyło się już bez sensacyjnych doniesień.

A jeśli ciekawi jesteście całego panelu, obejrzeć możecie go na przykład tutaj >>

 

Źródło: link, link.