Serialowa karuzela kręci się w najlepsze! Co tydzień dostajemy nowe odcinki Ruchu Oporu, wczoraj wystartował nowy, animowani mikro serial Galaxy of Adventures, a obsada Mandalorianina wygląda coraz ciekawiej. A jakby tego było mało, zaczynają pojawiać się pierwsze informacje na temat drugiego z serialów aktorskich.

Stephen Schiff za sterami?

Portal Deadline donosi, że scenarzystą oraz showrunnerem (lub jak kto woli producentem) serialu został Stephen Schiff. Podobną rolę pełnił on przy popularnym serialu stacji FX – Zawód: Amerykanin. Z kolei jako scenarzysta odpowiadał za filmy takie jak Lolita, Prawdziwa zbrodnia, czy Wall Street: Pieniądz nie śpi.

Pamiętając, że serial o Cassianie określany jest mianem porywającego thrillera szpiegowskiego, za jego sterami trudno wyobrazić sobie kogoś lepszego, niż Stephen Schiff, który współtworzył sukces jednego z najlepszych seriali szpiegowskich ostatnich lat.

Przy okazji portal Deadline zdradził także, że pilot serialu oraz jego tzn. „biblię” napisze Jared Bush (Vaiana: skarb oceanu).

Data premiery nie została jeszcze ogłoszona, ale wiadomo, że serial ten – tak samo jak The Mandalorian – trafi na platformę streamingową Disneya, której oficjalna nazwa brzmi od teraz Disney+. A kolei w roli Cassiana Andora powróci znany z Łotra 1 Diego Luna.

Źródło: link.