Już wkrótce poznamy historie zaprezentowane w komiksach zaplanowanych na październik oraz listopad, a teraz zdradzamy komiksowe plany na grudzień 2018 roku! Komiksy Star Wars na grudzień 2018 to kolejne numery serii Darth Vader, Star Wars oraz Doctor Aphra, sporo Hana Solo oraz pierwsze zeszyty maxi serii Age of Republic.

5 grudnia

Star Wars #58

Okładka komiksu Star Wars #58

Scenariusz: Kieron Gillen

Rysunki: Angel Unzueta

Okładka: Jamal Campbell

Oficjalny opis: Czy Luke i Tula mają się ku sobie? Czy ku sobie mają się HAN i LEIA?! A może to odcięta od świata garstka rebeliantów i wielkie, krwiożercze bestie mają się ku sobie? Nie. To ostatnie zdecydowanie nie.

Star Wars: Age of Republic – Qui-Gon Jinn #1

Okładka komiksu Star Wars: Age of Republic – Qui-Gon Jinn #1

Scenariusz: Jody Houser

Rysunki: Cory Smith

Okładka: Paolo Rivera

Oficjalny opis: Jeden z najwspanialszych rycerzy zakonu Jedi, ale też ten, który doprowadził do jego upadku. Qui-Gon Jinn jest jednym z najbardziej niejednoznacznych postaci w uniwersum Gwiezdnych Wojen, mistrzem Jedi znanym z naginania zasad, przez co nie raz podpadał Radzie Jedi. Teraz, w obliczu misji, która poszła nie tak, musi zrewidować swe przekonania. Czego Qui-gon dowie się o sobie, swojej lojalności wobec jedi oraz wobec mocy? Gościnnie wystąpi mistrz Yoda.

12 grudnia

Star Wars: Age of Republic – Darth Maul #1

Okładka komiksu Star Wars: Age of Republic – Darth Maul #1

Scenariusz: Jody Houser

Rysunki: Luke Ross

Okładka: Paolo Rivera

Oficjalny opis: Darth Maul, żywa broń napędzana wściekłością i rządzą krwi ukrywa się w cieniach Coruscant czekając na kolejną okazję, by zaatakować jedi. Miał już okazję zasmakować krwi jedi i teraz chce więcej. Z coraz większym trudem przychodzi mu powściągnięcie tego pragnienia i coraz częściej poddaje w wątpliwość decyzje swego wyrachowanego i niezwykle cierpliwego Mistrza. Czy Maul zawsze skazany był na ciemną stronę, czy też jego życie mogło potoczyć się inaczej? Gościnnie wystąpi Darth Sidious.

Doctor Aphra #27

Okładka komiksu Doctor Aphra #27

Scenariusz: Simon Spurrier

Rysunki: Emilio Laiso

Okładka: Ashley Witter

Oficjalny opis: Zdeprawowana archeolog Doktor Aphra ma 10 godzin na przedarcie się przez mega metropolię zanim eksploduje bomba w jej szyi. Nic prostszego, nieprawdaż? Nawet jeśli na jej tropie byliby obłąkani policjanci i łowcy nagród, ma do pomocy niezawodnego partnera. (Niestety partnerem tym jest Triple Zero – wyjątkowo niemiły psychodroid, który marzy o śmierci Aphry).

Han Solo – Imperial Cadet #2 (z 5)

Okładka komiksu Han Solo – Imperial Cadet #2

Scenariusz: Robbie Thompson

Rysunki: Leonard Kirk

Okładka: David Nakayama

Oficjalny opis: Po nocy spędzonej w karcerze, Han Solo dostaje ostatnią szansę w akademii. Czy Han wykorzysta szansę i zostanie asem pilotażu, czy też poniesie spektakularną porażkę? Jego największy przeciwnik zrobi wszystko, by było to to ostatnie. A ten tajemniczy rywal przybywa wprost z kart jednego z klasycznych, starwarsowych komiksów.

19 grudnia

Solo: A Star Wars Story #3 (z 5)

Okładka komiksu Solo: A Star Wars Story #3

Scenariusz: Robert Thompson

Rysunki: Will Sliney

Okładka: Phil Noto

Oficjalny opis: Qi’ra żyje! Al pracuje dla bezlitosnego gangstera Drydena Vosa, dla którego Han, Beckett i Qi’ra podjąć się muszą misji niemal niemożliwej. Al gdzie ta trójka znajdzie najszybszy statek w galaktyce, by wykonać słynny Kessel Run? Poznajcie Lando Calrissiana i Sokoła Millennium.

Darth Vader #25

Okładka komiksu Darth Vader #25

Scenariusz: Charles Soule

Rysunki: Giuseppe Camuncoli

Okładka: Giuseppe Camuncoli & Elia Bonetti

Oficjalny opis: Forteca została ukończona. Jej podwoje zostaną otwarte. Vader odnajduje wszystko, czego pragnął. Mroczny Lord otrzymuje wszystko, na co zasłużył.

Tak oto prezentują się komiksy Star Wars na grudzień 2018 roku. Kim jest oblubienica Luke’a? Z kim Han rywalizuje w Akademii? Oraz jakie tajemnice kryje forteca Vadera? Pytania te są niezwykle frapujące i już nie możemy się doczekać, aż poznamy na nie odpowiedzi.

Źródło: link.