Przez lata wiele różnych firm podejmowało się wydawania na polskim rynku niezliczonych pozycji ze świata Gwiezdnych Wojen. Nie wszystkie z tych publikacji były idealne, ale każda cieszyła przynajmniej spore rzesze fanów.

Obecnie to książki wydawane przez Uroboros dają nam radość i przybliżają  nowy kanon, a cztery najnowsze z nich są do wygrania w naszym konkursie.

1x Ahsoka

1x Ostatni Jedi

1x Phasma

1x Oddział Inferno

JAK ZDOBYĆ NAGRODY?

A jak zdobyć jedną z tych książek? Tym razem zadanie mamy dla was niestandardowe…

Wspominaliśmy, że każdemu wydawnictwu i każdej niemal książce przytrafiają się błędy. A wam może jakieś szczególnie w pamięć zapadły? Chcemy, żebyście się nimi z nami podzielili, ale bynajmniej nie dlatego, by je piętnować, czy wyśmiewać. Tłumacze, redaktorzy i korektorzy też są ludźmi i pomylić się mogą. Ale jeśli powtarzające się błędy zbierzemy, to może w przyszłych publikacjach uda się ich uniknąć.

A o jakie błędy tutaj chodzi? Na rozgrzewkę podamy jeden przykład. W pierwszej edycji wyśmienitej skądinąd książki Gwiezdne Wojny. Jak podbiły wszechświat, „order 66” przetłumaczono jako „zakon 66”, całkowicie zmieniając znaczenie feralnego rozkazu.

Na podsumowanie tego przydługiego opisu, oto instrukcja krok po kroku:

1. Na naszym profilu na Facebooku należy odnaleźć post konkursowy (o ten >>).
2. W komentarzu pod tymże postem opisać wpadkę tłumacza/redaktora, jaką zapamiętaliście z dowolnej książki związanej z Gwiezdnymi Wojnami oraz napisać, jaka to była książka.
3. Cztery najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy jedną z powieści ufundowanych przez wydawnictwo Uroboros.

Laureaci

Patrick Wilczek
Wojtek Moska
Dariusz Mączyński
Paweł Pawlak

REGULAMIN KONKURSU

1. Organizatorem konkursu jest wydawca serwisu starwars.pl, a sponsorem wydawnictwo Uroboros.
2. Konkurs skierowany jest do wszystkich pełnoletnich internautów lub osób powyżej 14 roku życia za zgodą prawnych opiekunów.
3. W konkursie wezmą udział wszyscy, którzy od 24.09.2018, do 13.10.2018 wykonają zadanie konkursowe.
4. Sprawy nieuregulowane regulaminem konkursu rozstrzygają organizatorzy.
5. Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo zmian niniejszego regulaminu.
6. Finał konkursu odbędzie się 15.10.2018, a laureatów wyłoni jury powołane przez organizatora wybierając najbardziej interesujące komentarze spośród wszystkich poprawnie zgłoszonych do konkursu.
7. Nagrody w konkursie to po jednym egzemplarzu każdej z czterech książek: Ahsoka, Ostatni Jedi, Phasma, Oddział Inferno.
8. Administratorem danych osobowych zbieranych i przetwarzanych w ramach niniejszego Konkursu jest Organizator – PPHU Pole Position. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, aczkolwiek niezbędne dla realizacji prawa do nagród.
9. Informacja o Laureacie będzie dostępna na stronie starwars.pl oraz na profilu facebookowym portalu, a zwycięzca powiadamiany będzie w odpowiedzi do swego komentarza.
10. By ubiegać się o nagrodę należy:

1. Na naszym profilu na Facebooku należy odnaleźć post konkursowy (o ten >>).
2. W komentarzu pod tymże postem opisać wpadkę tłumacza/redaktora, jaką zapamiętaliście z dowolnej książki związanej z Gwiezdnymi Wojnami oraz napiszcie, jaka to była książka.
3. Cztery najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy jedną z powieści ufundowanych przez wydawnictwo Uroboros.

Jeden uczestnik może pozostawić tylko jeden komentarz. Laureatów konkursu wyłoni jury nagradzając najbardziej interesujące odpowiedzi.
11. Na podstawie bezwzględnie obowiązujących przepisów Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r.o ochronie danych osobowych, Uczestnicy Konkursu mają prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz zgłoszenia żądania zaprzestania ich przetwarzania. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie odpowiedniego wniosku w formie pisemnej na adres: PPHU Pole Position, ul. Ściegiennego 69/4, 30-809 Kraków.
12. Uczestnik jest zobowiązany niezwłocznie powiadomić Organizatora o zmianie adresu lub innych danych podanych w formularzu rejestracyjnym. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za podanie przez Uczestnika Konkursu niewłaściwego adresu, lub innych danych uniemożliwiających jego identyfikację dla celów wyłonienia zwycięzcy i/lub wręczenia nagród.
13. Dane osobowe Uczestników Konkursu będą przetwarzane przez PPHU Pole Position z siedzibą w Krakowie, ul. Ściegiennego 69/4. Po wykonaniu wszystkich czynności związanych z realizacją Konkursu, wszelkie dane osobowe Uczestników, którzy wzięli udział w Konkursie, zostaną poddane anonimizacji, z wyjątkiem sytuacji, w których dane osobowe Zwycięzców z mocy prawa podlegają archiwizacji (rozliczenie podatkowe).