Disney w ramach promocji parku tematycznego Star Wars udostępnił specjalny filmik, który przedstawia postępy z prac na placu budowy. Widać na nim zdjęcia, które już wcześniej pojawiły się w sieci, a które przedstawiają szkielety imperialnych maszyn kroczących AT-AT w skali 1:1. Na filmiku zaprezentowano również wyrenderowane w CGI modele prezentujące docelowy wygląd budowanych pojazdów.

Nie jest to pierwsza maszyna krocząca zbudowana przez Disney do parku tematycznego. Pełnowymiarowy AT-AT znajdujący się w Disney World od lat jest miejscem obleganym przez turystów jako świetne tło do zdjęć. Nowy park ma stawiać przede wszystkim na interakcję z odwiedzającymi, a więc można oczekiwać, że imperialne pojazdy będą elementem czegoś większego, niż kadru w aparacie.

Co wiemy o innych atrakcjach? Potwierdzono, że na pewno będziemy mogli zasiąść za sterami pełnowymiarowego Sokoła Milenium i wziąć udział w symulowanej misji. Zapowiedziana została również gra terenowa, w której weźmiemy udział w gwiezdnowojennej przygodzie toczącej się w tle konfliktu pomiędzy Ruchem Oporu a Najwyższym Porządkiem.

Park tematyczny Star Wars planowo ma zostać otwarty w 2019 roku, a znajdować będzie się w Disneylandzie w Kalifornii i na Florydzie.