Niemiecki portal Jedi Bibliothek znany ze zdobywania wielu, najczęściej wydawniczych newsów i tym razem nie zawiódł.

Dostarczył on bardzo dobrą wiadomość szczególnie dla wszystkich fanów Padme Amidali. Otóż to właśnie niegdysiejsza królowa, a potem senator Naboo, żona Anakina oraz matka Luke’a i Lei będzie bohaterką jednej z kanonicznych powieści zaplanowanych na 2018 rok.

Niestety o fabule książki nie wiemy absolutnie nic. W szczególności nie jest znany okres, w którym rozgrywać się będzie akcji. Wiemy natomiast, że książka będzie skierowana do nieco młodszych odbiorców (kategoria young adult), ale to tylko przemawia na jej korzyść. Większość powieści należąca do nowego kanonu, które zostały wydane w tej właśnie kategorii wiekowej, okazały się bardzo udane. Wystarczy wspomnieć tutaj Utracone gwiazdy, Rebel Rising, czy najnowszą Leia. Princess of Alderaan.

Patrząc na te dwie ostatnie pozycja można by wysnuć teorię, że książka poświęcona Padme opowiadać będzie o jej młodości, jednak śmiem twierdzić, że tutaj autor (lub autorka) pójdzie nieco inną ścieżką i skupi się na czasach późniejszych, które moim zdaniem, kryją w sobie dużo większy potencjał. Kto wie, może poznamy nawet kulisy dość absurdalnej śmierci Padme.

Odpowiedzi na te pytania zaczniemy poznawać zapewne już niedługo, bowiem jeśli wierzyć niemieckiemu portalowi, premiera powieści zaplanowana jest na 24 kwietnia 2018 roku.

Źródło: odnośnik.