Poza obietnicą reaktywacji Wojen Klonów oraz zapowiedziami książkowymi, podczas San Diego Comic Con dowiedzieliśmy się co nieco o nadchodzących komiksach ze świata Gwiezdnych wojen.

Mini seria Solo: A Star Wars Story

Na początek (choć niekoniecznie dobry, bo wiemy, że komiksowe adaptacje filmów do tej pory nie zachwycały) dostaliśmy zapowiedź mini serii Solo: A Star Wars Story na podstawie filmu o tym samym tytule.

Pierwsza część ukaże się już w październiku tego roku. Za scenariusz odpowiadać będzie Robbie Thompson, a ilustracjami zajmie się Will Sliney.

Oczywiście jest też krótki opis mini serii:

Nowa, 5-częściowa mini seria przedstawi nam historie i sceny nieznane z filmu! Po opuszczeniu imperialnej marynarki, poszukujący przygód młody Han Solo dołącza do grupy galaktycznych najemników, w tym 196-letniego Wookieego imieniem Chewbacca oraz osławionego hazardzisty Lando Calrissiana. Ale historia ulubionego łotra galaktyki jest znacznie bogatsza niż to, co widzieliście w kinach. Jak wyglądało życie Hana jako imperialnego kadeta? Dlaczego Beckett mu zaufał? I co łączy kobietę, która skradła jego serce, z jednym z najbliższych przyjaciół Hana?

Do bliższego zapoznania się z tą serią zachęcał także dyrektor kreatywny Lucasfilm Michel Siglain mówiąc, że historia może łączyć się w przyszłości z innymi mediami.

 Darth Maul, Qui-Gon Jinn i inni

Jeszcze ciekawiej zapowiada się startująca w grudniu bieżącego maxi seria stanowiąca przekrój przez najważniejsze ery w historii Galaktyki.

Ta 30-odcinkowa seria składać się będzie z trzech głównych serii – Czas Republiki (Age of Republic), którego autorką będzie Jody Houser, Czas Rebelii (Age of Rebelion) autorstwa Grega Paka oraz Czas Ruchu oporu (Age of Resistance), gdzie za scenariusz odpowiadał będzie Tom Taylor.

A oto opis całej serii:

Czas Republiki, Czas Rebelii oraz Czas Ruchu oporu stanowić będzie swoistą podróż przez całą sagę Gwiezdnych wojen, a także kronikę opisującą najbardziej ikonicznych bohaterów i złoczyńców w galaktyce. To epickie wydarzenie rozpocznie się już w grudniu komiksami Age of Republic: Qui-Gon #1 oraz Age of Republic: Darth Maul #1.

Autorka pierwszej odsłony serii, Jody Houser zdradziła, że Czas Republiki trwać będzie cztery miesiące, a w tym czasie pojawi się osiem komiksów pojawiających się w następującej kolejności: Qui-Gon Jinn i Darth Maul, Obi-Wan Kenobi i Jango Fett, Anakin Skywalker i Hrabia Dooku oraz Padmé Amidala i Generał Grievous.

 

Źródło: link.