Potwierdziły się krążące od niedawna plotki! Oficjalna strona starwars.com zapowiedziała nowy serial animowany w uniwersum Gwiezdnych Wojen…

Star Wars Resistance

Głównym bohaterem serialu będzie młody pilot zwerbowany przez Ruch Oporu, Kazuda Xiono. Otrzymuje on tajną i niezwykle delikatną misję szpiegowania Najwyższego Porządku i rosnącego z każdym dniem zagrożenia z ich strony.

Serial zadebiutuje już tej jesieni na Disney Channel (w USA), a niedługo później na Disney XD (reszta świata).

Czas i miejsce akcji

Wydarzenia pełnego akcji serialu rozgrywać będą się przed wydarzeniami przedstawionymi w Przebudzeniu Mocy, możemy więc być pewni, że na ekranach pojawią się najlepsi piloci w galaktyce, nowe, barwne postacie, a także ulubieńcy fanów – BB-8, Poe Dameron czy Kapitan Phasma. W ostatnią dwójkę wcielą się oczywiście odpowiednio Oscar Isaac oraz Gwendoline Christie.

Twórcy serialu

Nikogo nie zdziwi raczej informacja, że serial stworzył weteran gwiezdnowojennych animacji Dave Filoni (Wojny Klonów, Rebelianci). Produkcją zajmą się natomiast Athena Portillo (Wojny Klonów, Rebelianci), Justin Ridge (Wojny Klonów, Rebelianci) i Brandon Auman (Wojownicze Żółwie Ninja), a nad stroną wizualną czuwać będzie Amy Beth Christenson (Wojny Klonów, Rebelianci).

Głosów postaciom, poza wspomnianym już Oscarem i Gwendoline, użyczą Christopher Sean (Dni naszego życia), Suzie McGrath (EastEnders), Scott Lawrence (Legion), Myrna Velsco (Elena z Avaloru), Josh Brender (Dolina Krzemowa), Donald Faison (Hoży doktorzy), Bobby Moynihan (Kacze opowieści), Jim Rash (Community) oraz Rachel Butera (Tammy’s Tiny Tea Time).

Inspiracje

O tym, co inspirowało go przy tworzeniu Star Wars Resistance Dave Filoni powiedział:

„Pomysł na fabułę serialu na swoje źródło w moim zainteresowaniu tematyką II Wojny Światowej, a w szczególności pilotów, którzy w niej walczyli. Mój dziadek był pilotem, z kolei wujek zajmował się restaurowaniem dawnych samolotów. I to właśnie oni, oraz to czym się zajmowali, miało na mnie największy wpływ. Dodatkowo w uniwersum Gwiezdnych Wojem mamy sporo różnego rodzaju wyścigów, pościgów i akcji na najwyższych obrotach. Zdecydowaliśmy się więc na styl inspirowany anime, który chyba w największym stopniu pozwolił nam oddać emocje z tym związane, a który cały nasz zespół od dawna chciał wykorzystać.”

Czy możemy mieć zatem nadzieję, że powstanie coś podobnego do genialnego, fanowskiego TIE Fightera? Grafika promująca Star Wars Resistance niestety na to nie wskazuje, ale tym, co zrobił z Rebeliantami Dave Filoni zasłużył na spory kredyt zaufania, więc bądźmy dobrej myśli.

Źródło: link.