W miniony weekend w Virginii odbył się All-Star Comic Con, a jednym z jego gości był Tom Kane, aktor, który podkładał głos samemu Yodzie w serialu Wojny Klonów.

„Nie” dla Yody

Aktor zdawał się być całkiem nieźle poinformowany w kwestii nadchodzących filmów. W rozmowie z Aaronem Goinsem z podcastu Star Wars Bookworm zdradził on kilka interesujących informacji.

Otóż okazuje się, że obecnie w najróżniejszych stadiach produkcji i planowania znajduje się aż 9 filmów spod znaku Star Wars! Część z nich będą to spin-offy opowiadające o losach konkretnych postaci, ale niestety nie będzie wśród nich Yody.

Z pewnością zasmuci to wielu fanów, bowiem mało jest w uniwersum postaci tak lubianych, jak Mistrz Yoda. Dość powiedzieć, że nawet jego występ w Ostatnim Jedi, w ogromnej większości przypadków odbierany był bardzo pozytywnie (choć o samym filmie powiedzieć już tego nie można).

Zatem o jakich filmach mowa?

9 kolejnych filmów

Liczba „9” z pewnością przemawia do wyobraźni, ale raczej nie oznacza to, że w najbliższym czasie możemy spodziewać się nowych zapowiedzi. Wiemy bowiem, że Rian Johnson pracuje nad nową trylogią, zatem to już 3 filmy.

Nie od dziś wiadomo też, że kilka filmów (można założyć, że będzie to kolejna trylogia) powierzone zostało twórcom Gry o Tron – Davidowi Benioffowi i D.B. Weissowi. Zatem filmów mamy już 6.

Dodać do tego niemal już pewne solowe filmy Obi-Wana, Boby Fetta oraz bardziej niż oczywisty Epizod IX J.J. Abramsa i voila! Mamy rzeczone 9 filmów, choć jesteśmy przekonani, że to jeszcze nie koniec.

Na który ze wspomnianych filmów czekacie najbardziej?

Źródło: link.