Dosłownie przed kilkunastoma minutami ogłoszona została niezwykle ekscytująca wiadomość! W wieczornym programie The Star Wars Show poinformowano, że David Benioff oraz D.B. Weiss, twórcy Gry o Tron (absolutnego serialowego hitu od HBO), napiszą i wyprodukują nową serię filmów z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Pozycje te nie będą związane ani z głównymi epizodami sagi o Skywalkerach, ani z trylogią powierzoną Rianowi Johnsonowi.

https://www.youtube.com/watch?v=ZQT-3JODB8k

Całkowicie nowe historie

Poniżej prezentujemy oficjalne stanowisko Kathleen Kennedy, dyrektor Lucasfilmu.

David i Dan są jednymi z najlepszych twórców pracujących obecnie w branży. Sposób w jaki prowadzą i rozumieją oni swoich bohaterów oraz głębia opowiadanych przez nich historii pchną Gwiezdne Wojny na nieprzetarte dotąd szlaki w sposób, który uważam za niezwykle ekscytujący.

Swoje trzy grosze dorzucili również sami zainteresowani.

O Odległej Galaktyce śniliśmy od momentu, kiedy w lecie 1977 roku odbyliśmy do niej naszą pierwszą podróż. Jesteśmy zaszczyceni szansą, którą otrzymaliśmy, lekko przerażeni spoczywającą na nas odpowiedzialnością oraz szalenie podekscytowani perspektywą rozpoczęcia pracy, kiedy tylko ostatni sezon Gry o Tron dobiegnie końca.

Na chwilę obecną nie wiemy, o czym Benioff i Weiss opowiedzą w swojej serii filmów, ani też w jakiej erze zostaną one usytuowane. Czy będzie to okres Starej Republiki, o której fani marzą od pierwszej gry z serii KOTOR, a w której idealnie odnaleźliby się twórcy Gry o Tron? Pożyjemy, zobaczymy! Jedyne co nam teraz pozostaje, to czekać na kolejne wieści i cieszyć się, albowiem jest to iście wspaniały czas dla fanów gwiezdnej sagi, najpierw Solo, a teraz to!

 

Źródło: link.