Trzeba przyznać, że w ostatnich dniach fani Gwiezdnych Wojen nie mogą narzekać na nudę, a jedna sensacyjna wiadomość goni drugą. Po długo oczekiwanym zwiastunie Hana Solo oraz niespodziewanym ogłoszeniu od Kathleen Kennedy swoje trzy grosze dorzucił prezes Disneya Bob Iger.

Gwiezdnowojenne seriale (liczba mnoga!)

Jeden z najpotężniejszych ludzi w Hollywood zdradził, że trwają prace nie nad jednym, a nad kilkoma serialami osadzonymi w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Powstają one z myślą o tworzonej platformie streamingowej Disneya, która ma konkurować w tej materii z Netflixem czy Amazonem.

Niestety poza tym nie dowiedzieliśmy się praktycznie nic więcej, Bob Iger powiedział jeszcze tylko, tyleż enigmatycznie, co kurtuazyjnie, że nad serialami pracuje wielu utalentowanych twórców/aktorów.

Poziom talentu osób zaangażowanych będzie znaczący (w oryginale: The level of talent will be rather significant) – Bob Iger

Pozostaje nam zatem tylko czekać na kolejne wieści z serialowego frontu i trzymać kciuki zarówno za nowe produkcje, jak i disneyowską platformę streamingową, która ruszyć ma w przyszłym roku.

 

Więcej o planowanych serialach

Jeśli interesuje was tematyka seriali niekoniecznie animowanych, tutaj więcej w temacie:

Źródło: link.