Jak wiadomo wokół koreliańskiego przemytnika narosło wiele „legend”, a jak się okazuje możemy wcale nie wiedzieć wszystkiego o Hanie Solo. Jak Pablo Hidalgo stwierdził na swoim koncie na Twitterze, Han może być czuły na Moc.

couple-gif-han-solo-leia-favim-com-3811361

Może to być fascynująca wiadomość, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że przecież w Nowej Nadziei zaprzeczał jej istnieniu. Kto nie pamięta przecież jego kwestii po tym jak na pokładzie Sokoła Millenium Obi-Wan nadzorował jak Luke uczy posługiwanie się mieczem świetlnym i otwierać się na Moc.

Przemierzyłem galaktykę wzdłuż i wszerz. I nigdy nie spotkałem dowodu na działanie wszechpotężnej mocy. Na mój los nie ma wpływu żadna mistyczna siła. To tylko bzdurne sztuczki.

Jak Hidalgo ma w zwyczaju, użył swojego konta na Twitterze, aby przekazać kilka informacji na temat Gwiezdnych Wojen. Tym razem dotyczą one rozumienia mocy:

W jego wpisach możemy zauważyć, że podlinkował on do osób takich jak Albert Einstein, Isaac Newton czy Stephen Hawking, jako przykład tego jak on widzi bycie wrażliwym na moc. Dodatkowo dał jedną z lepszych wyjaśnień midi-chlorianów:

Fakt, że Han Solo może być wrażliwy na Moc jest nie tylko ciekawe z powodu tego, że zaprzeczał on jej istnienia na początku. Być może to my mieliśmy wywnioskować z jego początkowej rozmowy. Jeżeli brać pod uwagę komentarze Hidalgo, to poczynania Hana w Oryginalnej Trylogii nabierają zupełnie nowego kontekstu. Dodatkowo zróżnicowana wrażliwość na moc u rodziców, mogła pchnąć Bena Solo z krawędzi i doprowadziło do przyjęcia przez niego tożsamości Kylo Ren w wydarzeniach przed Przebudzeniem Mocy.

160166-han-solo-hey-its-me-gif-imgur-dw69

Jak wiadomo postać grana przez Harrisona Forda, uwielbiała zaskakiwać i była naprawdę nieprzewidywalna. A taki dodatek do jego „arsenału”, na pewno byłby ciekawym urozmaiceniem i sprawiłoby, że Han okazałby się jeszcze ciekawszą postacią, która skrywa więcej sekretów, niż można by się spodziewać.

Kto wie czy wrażliwość Hana na Moc nie będzie motywem jego solowego filmu, ale do 2018, pozostaje nam tylko spekulować co by było, gdyby zamiast przemytnikiem stał się on jedi. A wy jak myślicie, czy Han jest wrażliwy na Moc i czy byłby zupełnie inny jako rycerz jedi, czy jego osobowość pozostałaby taka sama? Dajcie znać w komentarzach co o tym sądzicie.