Wczoraj wieczorem odbyła się gala rozdania Złotych Globów. Dwie statuetki otrzymał Donald Glover aktor, który wcieli się w rolę młodego Lando Calrissiana w spin-offie o Hanie Solo.

Donald zdobył nagrody w dwóch kategoriach:

Najlepszy serial komediowy lub musical (Atlanta)

Najlepszy aktor w serialu komediowym lub musicalu (Donald Glover Atlanta)

Glover jest twórcą, reżyserem oraz scenarzystą serialu komedio-dramatycznego Atlanta. Produkcja ta skupia się na Earnest „Earn” Marksie, który rezygnuje z college’u, aby zostać menedzerem kuzyna, który jest gwiazdą rapu. Donald wciela się w rolę Earnest’a. Serial ma jeden sezon, który składa się z dziesięciu odcinków. Jednak stacja FX zapowiedziała już drugi sezon.

Polska premiera tej produkcji odbyła się 25 listopada 2016 na kanale FOX Comedy, gdzie jest emitowana do dzisiaj.

Oprócz tego Donald podzielił się z dziennikarzami tym jak przygotowuje się do roli młodego Lando. Za kulisami powiedział, że ten projekt to dla niego wielka rzecz, po części dlatego, że Lando był jego pierwszą zabawką jaką miał. Dodał również, że Ciężko grać tak ikoniczną postać. Tak naprawdę, chce się sprostać oczekiwaniom fanów, ale jedyne co możesz zrobić to sprostać tylko własnym. Przygotowując się do roli trzymam się ścisłej diety. Nie mogę jeść nic fajnego zażartował. Chcę czerpać jak najwięcej radości z tego projektu. Reżyserzy Phil (Lord) i Chris (Miller) są świetni. Uwielbiam również Alden’a Ehrenreich’a (Han Solo). Mam nadzieję, że będzie to świetnie spędzony czas. 

Widowisko zostanie wyreżyserowane przez Phila Lorda oraz Christophera Millera (oboje pracowali przy Lego: Przygoda i 22 Jump Street), scenariuszem natomiast zajmuje się Lawrence Kasdan (Imperium Kontratakuje, Powrót Jedi, Przebudzenie Mocy) wraz ze swoim synem, Jonem. Film ma trafić do kin w maju 2018 roku.