Emocje po Mistrzostwach Polski nie zdążyły nawet opaść, a Fantasy Flight Games już przygotowało dla graczy Star Wars: Przeznaczenie nie jedno, a dwa elektryzujące obwieszczenia i zapowiedzi.

Dziedzictwa

Pierwsza z nich, to nowy dodatek – Legacies (Dziedzictwa), na który, poza boosterami, składać się będą także nowe, 24-kartowe zestawy startowe, w których znajdziemy nową wersję Luke’a Skywalkera (wraz z Hanem Solo) oraz debiutującego w Przeznaczeniu Bobę Fetta (wraz z Elitarnym Szturmowcem).

Wśród 160 nowych kart znajdziemy także „młodszą” wersję Obi-Wana, znaną z komiksów doktor Chelli Aphrę, czy jednego z najlepszych pilotów Rebelii – Wedge’a Antillesa.

Jednak to, co Dziedzictwa przynoszą najważniejszego, to trzy nowe mechaniki!

Obrażenia niebezpośrednie

Pierwszą z nich jest nowy symbol na kartach i kościach – obrażenia niebezpośrednie. Od obrażeń dystansowych czy zadawanych w walce wręcz różnią się one tym, że to przeciwnik sam wybiera, jak owe obrażenia rozdzielić pomiędzy swoimi postaciami.

Wydaje się to znacznie słabsze od obrażeń „bezpośrednich”, ale można się domyślać, że pojawi się sporo kart, które będą miały świetną synergię z obrażeniami niebezpośrednimi.

Potężne akcje

Kolejna nowość to mechanika zwana Potężna akcja, którą w przeciwieństwie do „zwykłych” Akcji różnią się tym, że wykorzystać można je tylko raz na rundę.

Od razu pojawiły się też spekulacje, że zbliżająca się errata dla FN-2199 uczyni jego zasadę Potężną akcją, co paradoksalnie jego potęgę bardzo ograniczy, ale co jest też bardzo potrzebne.

Natomiast Potężne akcje, które już zobaczyliśmy („młody” Luke oraz Wedge), są na pewno bardzo interesujące, ale też na szczęście całkiem wyważone.

Fabuła

A oto chyba najistotniejsza nowość, nowy rodzaj karty – Fabuła.

Będzie to świetny sposób na dopełnienie  limitu punktowego podczas budowania i uzyskanie dodatkowych korzyści już od samego początku rozgrywki. Należy jednak pamiętać, że każdy grać może posiadać tylko jedną kartę Fabuły.

Rywale

Ale Dziedzictwa to nie jedyna nowość, jaka nam się szykuje. Być może jeszcze większą rewolucje wprowadzą zestawy draftowe Rywale (Rivals).

Składać się na nie będzie 20 nowych kart, z czego aż 9 z kostkami.

Nowe formaty turniejów

Jak nietrudno się domyślić, nowe zestawy przyniosą nam nowe formaty turniejów. Jeden zestaw Rywale oraz 8 dowolnych boosterów będzie „wpisowym” formatu sealed deck. Natomiast by uczestniczyć w chyba znacznie ciekawszym drafcie, do Rywali trzeba będzie dokupić 6 boosterów.

Oba te formaty są wręcz idealne dla nowych graczy, bowiem do osiągania dobrych wyników nie potrzebują oni wielkich kolekcji. Aczkolwiek i wielu wyjadaczy nowe formaty okazać się mogą bardzo ciekawe.

Wyjątkowe postacie

Rywale to także mała rewolucja w kwestii postaci. Z jednej strony dostaniemy tam bowiem po raz pierwszy postacie neutralne, które używać można zarówno w taliach bohaterów, jak i złoczyńców.

Z drugiej strony będziemy mieć nową, najtańszą postać Jawy, która kosztować będzie tylko 6 punktów. Aczkolwiek raczej wątpliwe jest, by talia na pięciu złomiarzy z Tatooine okazał się skuteczna.

Jak więc sami widzicie, nowości będzie naprawdę sporo i mogą one nieźle namieszać.

Premiera Dziedzictw zapowiedziana została na grudzień, natomiast data pojawienia się Rywali nie jest jeszcze znana.

 

Źródło: link, link.