Dla fanów bitewniaków z niecierpliwością oczekujących na niedawno zaprezentowany przez FFG Star Wars: Legion mamy dobrą wiadomość. Na stronie wydawcy pojawiły się bowiem zapowiedzi pierwszych rozszerzeń do gry.

Poza klasycznym zestawem startowym, który zamawiać można już od sierpnia,w ramach pierwszej fali gracze otrzymają:

AT-RT Unit Expansion

Rebel Troopers Unit Expansion

74-Z Speeder Bikes Unit Expansion

Stormtroopers Unit Expansion

T-47 Airspeeder Unit Expansion

AT-ST Unit Expansion

Dice Pack, Movement Tools & Range Ruler Pack

Niemal wszystkie z powyższych dodatków wchodzą w skład zestawu startowego, dostajemy więc możliwość rozbudowania armii o podstawowe jednostki bez konieczności kupowania dwóch Core Setów, co w przypadku gier od FFG jest standardem.

W zestawieniu pojawiają się tylko dwa zupełnie nowe modele – popularny rebeliancki Snowspeeder i imperialny AT-ST, choć i o nich wiedzieliśmy już wcześniej dzięki Alexowi Davy’emu, który uchylił rąbka tajemnicy podczas Genconowej prezentacji gry. Obydwie maszyny wyglądają na niezwykle dopracowane jeśli chodzi o szczegóły, zresztą w tym aspekcie Fantasy Flight Games raczej nie zawodzi. W kwestiach estetycznych pole do dyskusji otwiera jedynie mocowanie Airspeedera. Z opiniowaniem wstrzymam się jednak do czasu premiery rozszerzenia.

Na ten moment ciężko powiedzieć cokolwiek o ulepszeniach, które zawierać będą zestawy, mimo wszystko dodatki zapowiadają się naprawdę interesująco.

Apetyt na „Legion” wśród graczy stale rośnie, zaspokojony ma zostać dopiero w pierwszym kwartale 2018 roku, kiedy to fala pierwsza wypłynie na rynek.

Źródło: link.