Ron Howard jest nie tylko reżyserem, ale i fanem Gwiezdnych Wojen, a takowy nie mógłby się powstrzymać przed dzieleniem się z resztą społeczności materiałami z planu. Za pośrednictwem swoich kont w mediach społecznościowych udostępnia zdjęcia i krótkie nagrania ukazujące postępy z pracy nad Hantologią. Te wchodzą już na zaawansowany etap, jako że do premiery nie pozostało wiele czasu. Co więcej wielu fanów czeka już na pierwszy, choćby krótki teaser i ma nadzieję, że pojawi się jeszcze w tym roku. Kto może zobaczymy go tuż przed seansem Ostatniego Jedi, co byłoby podwójną przyjemnością z wizyty w kinie.

Ale wracając do Rona Howarda, jedno z najnowszych opublikowanych przez niego zdjęć przedstawia prace nad scenami akcji w czymś, co przypomina kantynę lub miejsce wykwintnego bankietu, a o którym Howard wspominał w ostatnim kontrolowanym „wycieku” informacji.

Film o młodym przemytniku Solo nie mógłbym się odbyć bez porządnej bitki z podejrzanymi typami.

Na innym zdjęciu Ron ukazuje filmową ekipę pracującym w miejscu, które określił jako „mroczny i dziwny nowy zakątek galaktyki”. Czyżby chodziło o jakiś przemytniczy świat?

Muszę przyznać, że styl pracy Rona i jego stały kontakt z fanami jest czymś bardzo dobrym w świecie Gwiezdnych Wojen. Pokazuje, że chociaż film jest robiony dla każdego, to jednak dalej pamięta się o tych pałających żądzą poznania każdej nawet najmniejszej informacji.

Film w reżyserii Rona Howarda zadebiutuje 25 maja 2018 roku. W obsadzie są Alden Ehrenreich (Han Solo), Donald Glover (Lando Calrissian), Woody Harrelson (Beckett), Emilia Clarke (Kura??), Phoebe Waller-Bridge, Thandie Newton oraz Joonas Suotamo jako Chewbacca.