W związku z trwającym w Hollywood strajkiem scenarzystów wiele studiów przesunąć musiało zaplanowane filmy. Dotyczy to także studia Disney, które ogłosiło właśnie poważne przetasowania w swoim kalendarzu premier na nadchodzące lata.

Dotyczy to także produkcji spod znaku Gwiezdnych wojen. Samo w sobie nie może to dziwić, aczkolwiek nowe daty premier szokują!

Nowe daty premier filmów Star Wars

Przypomnijmy, że do niedawna najbliższy film Star Wars zadebiutować miał 19 grudnia 2025, a kolejny dwa lata później. Kathleen Kennedy mówiła przy tej okazji, że premiery co dwa lata mają z jednej strony dać twórcom wystarczająco dużo czasu, na należyte dopracowanie swoich projektów, a z drugiej na powrót uczynić premiery Star Wars wielkimi wydarzeniami. Schemat ten porównana wtedy do kolejnych odsłon przygód Jamesa Bonda.

Mając to w pamięci, tym bardziej szokujące są nowe daty premier filmów Star Wars. Otóż pierwszy z nich zadebiutować ma 22 maja 2026, a kolejny jeszcze w tym samym roku, 18 grudnia 2026!

Najwyraźniej plan „bondowski” jest już nieaktualny, a i nauka płynąca ze słabego wyniku Hana Solo (głównym jego powodem dość powszechnie uważa się majową premierę, zaledwie pół roku po premierze Ostatniego Jedi).

Czym może być podyktowana taka decyzja? Zapewne względami finansowymi, wszak jeśli nie wiadomo o co chodzi, chodzić musi o pieniądze. Tym niemniej, jeśli kolejne filmy faktycznie ukażą się w odstępie około półrocznym, trudno mieć nadzieję, że oba osiągną satysfakcjonujący wynik finansowy.

Źródło: link.