Gwiezdna Saga nie ma szczęścia do reżyserów. Najpierw z filmem o młodym Solo pożegnali się Phil Lord oraz Christopher Miller, a teraz problem ten dotknął Epizodu IX. Zgodnie z informacją opublikowaną przez Lucasfilm Colin Trevorrow nie będzie już reżyserował ostatniej części nowej trylogii.

Problemy ze scenariuszem

Oficjalny komunikatLucasfilm i Colin Trevorrow zgodnie podjęli decyzję o zaprzestaniu wspólnej pracy nad filmem Gwiezdne Wojny: Epizod IX. Colin był wspaniałym współpracownikiem podczas całego procesu rozwojowego, ale doszliśmy do wniosku, że nasze wizje dotyczące tego projektu się różnią. Życzymy Colinowi powodzenia, a już wkrótce podzielimy się obszerniejszymi informacjami na temat filmu.

Więcej szczegółów na temat problemów na planie dostarcza Hollywood Reporter, według którego to scenariusz stał się punktem zapalnym konfliktu. Reżyser wielokrotnie zgłaszał do niego zastrzeżenia. Przypominamy, że od sierpnia nad poprawkami scenariusza pracuje Jack Thorne. Źródła magazynu wskazują również, że współpraca pomiędzy Colinem a dyrektorem Lucasfilm Kathleen Kennedy nie wyglądała dobrze. Decyzja o wymianie reżysera była na pewno dla niej trudna, jako że w tym roku podobne zdarzenie miało miejsce na planie filmu o Hanie Solo.

Należy postawić pytanie, kto przejmie teraz reżyserską pałeczkę Epizodu IX? Poważne prace nad filmem powinny rozpocząć się pod koniec roku, a tak się składa, że ani J.J. Abrams, ani Rian Johnson nie mają na ten czas zaplanowanych żadnych projektów. Czy nie byłoby dobrym posunięciem zaproponować jednemu z nich ukończenie nowej trylogii? Jak Wy uważacie?

Niezatytułowany jeszcze Epizod IX ma trafić do kin 24 maja 2019 roku.

Źródło: link.