Entertainment Weekly nie zawodzi i dostarcza nam kolejną porcję zdjęć z Ostatniego Jedi. W pierwszej części widzieliśmy m.in. Finna za sterami powietrznego ścigacza oraz siedzibę policji Canto Bight, a teraz przyszła pora zajrzeć za głębiej kurtynę kolejnego epizodu, czyli czas na powrót Porgsów! Dalsza seria niepublikowanych wcześniej zdjęć zdradza nam kilka ciekawych informacji wartych uwagi, ale przy okazji ostrzegamy o potencjalnych spoilerach.

Przyjrzyjmy się teraz bliżej każdemu ze zdjęć i przeanalizujmy co ono konkretnie przedstawia.

Pożegnanie z mistrzem?

Szaty oraz fryzura Rey, w kontekście innych materiałów z filmu sugerują, że jest to jedna z ostatnich scen na powierzchni planety Ahch-To. Czyżby było to rozstanie padawanki ze swoim mistrzem, gdzie tak jak Luke wiele dekad temu wyrusza ona pomóc swoim przyjaciołom nawiedzona wizją mocy? Czy może są to również ostatnie chwile na planecie mistrza Skywalkera, który powraca do galaktyki, aby po raz ostatni zaprowadzić równowagę?

Wierni gwardziści

Ujęcie z powyższego zdjęcia po raz chyba pierwszy ukazuje rzeczywisty wygląd Pretorian Najwyższego Porządku. Skryci w czerwonej zbroi, przypominającej owadzie pancerze, a wzorowanych na japońskich samurajach ci elitarni strażnicy Snoke’a posługują się wieloma różnymi odmianami broni białej. Czy będzie nam dane zobaczyć konfrontację gwardzistów z Rey i Lukiem?

Opiekunowie i Zakon Mocy

Ahch-To nie jest jednak tak opustoszałą planetą, jak nam na początku się wydawało. Poza oczywiście Lukiem i Porgsami zamieszkuje na niej tajemniczy gatunek inteligentnych rybio podobnych istot zwanych „opiekunami„. Według reżysera Riana Johnsona wszystkie te istoty są płci żeńskiej, należą to tajemniczego zakonu wyznawców mocy oraz co istotne nie są zadowoleni z obecności samo wygnańczego mistrza Skywalkera. Opiekunowie zamieszkują Anch-To od tysięcy lat i dbają o przetrwanie znajdujących się tam ruin świątyni Jedi.

Bohaterowie Ruchu Oporu

Rose Tico, mechanik Ruchu Oporu, pomaga Finnowi odnaleźć swoje miejsce w szeregach dzisiejszych rebeliantów. Były szturmowiec ledwo co przeżył swoje ostatnie spotkanie z Kylo Renem, a już musi wracać do walki z nadciągającymi siłami Najwyższego Porządku. Czy współpraca tych dwojga przerodzi się w coś więcej?

Porgsi Kontratakują

Zdjęcia z EW potwierdzają, że Porgs zamierzają podbić galaktykę! Na pokładzie Sokoła Milenium opuszczają swoją rodzimą planetę, podejmując przygodę w nieznane. Nasuwa się pytanie, jaką rolę odegrają one w jedynej walce dobra ze złem i jak szybko pojawi się animowany serial ukazujących ich kosmiczne perypetie?!

Film Gwiezdne Wojny Ostatni Jedi zagości na ekranach kin już 15 grudnia 2017 roku.