Do premiery Przebudzenia Mocy mało kto sobie wyobrażał, że retrospekcje mogłyby pasować do gwiezdnowojennych filmów. Jednak sposób, w jaki przedstawiono pierwszy z nich w Epizodzie VII został ciepło przyjęty i wygląda na to,  że tzw. Forcebacki powrócą również w Ostatnim Jedi.

/Dalsza część artykułu zawiera potencjalne SPOILERY, dlatego czytacie dalej na własną odpowiedzialność!/

Jeden z użytkowników reddita opublikował post, w którym przedstawia aż trzy różne wizje, które mogą pojawić się w Epizodzie VIII. Niestety nie podaje źródła, więc cały artykuł należy traktować z rezerwą, jednak często takie informacje okazywały się prawdziwe, więc negować go też nie powinniśmy. Każdy z Forcebacków ma być dłuższy od tego, który widzieliśmy w Przebudzeniu Mocy. Poniżej przedstawiamy opisy wszystkich trzech, które zostały wspomniane:

Rey

Mała Rey żegna się prawdopodobnie ze swoim ojcem i wsiada wraz z mamą na pokład statku.  Mężczyzna, który być może jest jej tatą, ma na sobie strój rebelianckiego pilota taki sam, jaki Luke miał na Hoth. Następnie Rey widzi kamienny korytarz, na końcu którego stoi płaczący chłopiec. Chwilę później zniszczony przez Rycerzy Ren korytarz wybucha. Słychać zabijanie, ten sam chłopiec wciąż płacze, w tle słychać też inne krzyki. Przychodzi Kylo Ren i widzimy scenę podobną do tej w wizji Rey z Przebudzenia Mocy, kiedy Rycerze Ren stoją razem w deszczu. Przez chwilę widać też Snoke’a.

Luke

W pewnym momencie filmu Luke zaczyna medytować i widzi siebie na Tatooine, słuchającego słów Obi-Wana. Następnie widoczny jest pogrzeb Vadera, który Luke urządził mu na Endorze. Później widzimy budowę świątyni i Leię z dzieckiem na rękach oraz kilka szczęśliwych wspomnień z młodym Benem. Następnie świątynia zostaje zaatakowana. Luke nie wygląda na zadowolonego, ale medytuje dalej. Widać młodszego Luke’a. Jest wściekły widząc gruzy świątyni, które sam później podpala. Przed odejściem daje coś R2, następnie widać X-Winga odlatującego na Ahch-To, a chwilę później młodszy Luke (wciąż stary, ale wygląda młodziej niż Hamill na obrazkach promocyjnych) wchodzi po schodach, tak jak Rey w Epizodzie VII.

Kylo Ren

Kylo siedzi w jednej ze swoich prywatnych kwater (podobnej do tej z Epizodu VII) i mówi do hełmu Vadera. Następnie widzimy go jako młodego chłopca, który wraz z Hanem Solo pilotuje Sokoła. Han mówi kilka kwestii, ale nie widać jego twarzy, Ben spogląda tylko na siedzenie pilota. „Tylko nie mów mamie” mówi Han, kiedy daje Benowi popilotować. Później słyszymy kwestię Hana z Przebudzenia Mocy – „Wróć, tęsknimy za tobą” i widzimy Hana dotykającego twarz Kylo krótko przed śmiercią Solo. Wizja kończy się w tym momencie i Kylo niszczy swój hełm.

Jeżeli powyższe informacje okażą się prawdziwe, to szykują się naprawdę mocne i pełne emocji sceny, których my już nie możemy się doczekać. Jak zwykle pozostaje nam poczekać do grudnia i samemu się przekonać, czy te plotki się potwierdzą.

Źródło: link.