Emocje związane z SWCO2017, a w szczególności z pokazanym tam zwiastunem The Last Jedi zdążyły już nieco opaść, czas więc wrócić do plotek i „przecieków” z planu. Źródłem tradycyjnie już jest portal MakingStarWars.net, a to, co poniżej przeczytacie może (ale nie musi) okazać się SPOILEREM! Dlatego też dalej czytacie na własną odpowiedzialność.

A przechodząc do rzeczy, zastanawiacie się zapewne, co oznacza tytuł tegoż artykułu. O dziwo nie jest to wcale żart. Jeśli wierzyć doniesieniom, w The Last Jedi Luke nosić będzie naszyjnik. No ale skoro Yoda mógł wcinać Korzeniuszkę, to Luke może nosić naszyjnik, czyż nie? 🙂

No ale żarty na bok, bo oczywiście chodzi tutaj o specjalny naszyjnik. W wyglądzie przypominać ma on psi gwizdek, który od spodu wprawiony ma kryształ kyber. I to nie byle jaki. Plotki mówią bowiem, że jest to kryształ, który zasilał miecz świetlny Dartha Vadera.

Co ciekawe, nie jest to pierwsze doniesienie o bohaterze The Last Jedi noszącym biżuterię z kryształem kyber. Czyżby zatem nowa, galaktyczna moda? Czy raczej powrót stylu retro (w końcu już lata wcześniej Jyn Erso miała wisiorek z kryształem)?

Ciekawe tylko, czy kryształ pozostał czerwony (a jeśli tak, to czemu Luke nosi kryształ skorumpowany przez Ciemną Stronę Mocy), czy też zdołał go „wybielić”, tak jak udało się to Ahsoce z innymi czerwonymi kryształami?

Nie jest też powiedziane, że naszyjnik, nawet jeśli faktycznie zawiera kryształ kyber, odegra jakąkolwiek rolę w fabule, czy będzie tylko nic nieznaczącym dodatkiem do stroju Ostatniego Jedi (?) i smaczkiem dla najzagorzalszych fanów.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?