W dniu wczorajszym Lucasfilm oraz EA zapowiedziały nadejście nowej, strategicznej gry mobilnej osadzonej w świecie Star Wars – Rise To Power.

Gra najwyraźniej osadzona będzie niedługo po wydarzeniach znanych z filmu Powrót Jedi, bowiem gracze będą mogli opowiedzieć się po jednej ze stron konfliktu podupadającego Imperium z rodzącą się Nową Republiką.

Każdy z nas będzie miał okazję wcielić się w dowódcę, który poprzez zawieranie sojuszów, rozmieszczanie swych baz, czy umiejętne wykorzystanie zasobów do budowy floty, będzie mógł wpłynąć na losy galaktyki. By zasiąść na czele Imperium lub Nowej Republiki gracze będą musieli także w równej mierze używać dyplomacji, jak i oszustwa.

Co ciekawe, na oficjalnej stronie starwars.com, w tekście zapowiadającym grę, wspominany jest Wielki Admirał Thrawn. Czyżby zatem niebieskoskóry Chiss przeżył aż do tego czasu? Oczywiście na ten moment są to zaledwie spekulacje, ale na rozwój sytuacji będziemy czekać z wielkim zaciekawieniem. Możecie też oczywiście liczyć na to, że będziemy was na bieżąco informować.

A wracając do gry, choć nie ujawniono żadnych szczegółów, użytkownicy urządzeń z systemem Android mogą zapisywać się do zamkniętej pre-alphy gry. Dokonać można tego tutaj >>