Dobra wiadomość dla wszystkich graczy! Już 10 czerwca zobaczymy na żywo grę Star Wars Battlefront 2! Firma EA przygotowała transmisję na żywo rozgrywki, w której uczestniczyć będzie 40 osób, w tym światowej sławy gamerzy, youtuberzy oraz twórcy gry. Co więcej, każdy ma szansę dołączyć do tego grona i uczestniczyć w szturmie na Naboo.

Oto oficjalny komunikat firmy EA:

Smukłe myśliwce N-1 i droidy-sępy wyją nad polem walki, plując światłem i ogniem. Zwinne maszyny kroczące AT-RT wchodzą z rozpędem w zakręty, ścigane przez ryczące AAT. Zręczni żołnierze-klony z plecakami odrzutowymi skaczą po dachach, a szalejące w bitwie superdroidy bojowe B2 równają z ziemią wszystko, co stanie im na drodze. Armie klonów i droidów pędzą od osłony do osłony, a ich siejąca śmierć broń burzy ciszę spokojnej niegdyś stolicy Naboo. Pośrodku zaś szaleńczej walki w zwarciu miecze świetlne Dartha Vadera i Rey kładą pokotem całe szeregi walczących żołnierzy.

Przygotuj się do szturmu na Theed! 10 czerwca o godzinie 21:30 czasu polskiego Darth Maul i inni bohaterowie z różnych epok wkroczą na pole bitwy i wezmą udział w transmitowanej na żywo rozgrywce wieloosobowej, której z pewnością nie chcesz przegapić. Możliwe, że weźmiesz nawet udział w jej tworzeniu.

EA Play pozwoli ci obejrzeć pierwszą w historii transmisję na żywo i demonstrację Star Wars™ Battlefront ™ II – pokażemy czterdziestoosobową rozgrywkę, przedstawiającą szturm na Theed – jedną z nowych bitew wieloosobowych z trylogii prequeli. Żołnierze-klony będą desperacko bronić się przed nacierającymi oddziałami droidów bojowych Separatystów. Czy siły Republiki zdołają powstrzymać nieubłaganie zbliżający się ku wrotom potężny transporter MTT Federacji?

Grę w swoje ręce dorwą przed otworzeniem się drzwi EA Play wasi ulubieni członkowie społeczności, youtuberzy, gwiazdy Twitcha i nie tylko – wszyscy twórcy związani ze Star Wars Battlefront II. Na ulicach Theedu spotkają się za naszą sprawą największe osobistości świata gier, od JackFragsa po Darkness429.

Stworzą dwa dwudziestoosobowe zespoły, na których czele staną StoneMountain64 i Neebs Gaming, by po raz pierwszy zagrać w nowy tytuł na oczach całego świata. Dzień jak co dzień, nieprawdaż?

Och, dla ciebie też mamy miejsce. Wejdź na Twittera i napisz do @EAStarWars, dlaczego uwielbiasz grać w gry Star Wars™, a otrzymasz szansę udania się na EA PLAY i dołączenia do transmisji na żywo ze szturmu na Theed. Upewnij się przed wysłaniem, że w twoim wpisie znajduje się hashtag #AssaultonTheed. To nie żarty. Poniżej znajdziesz oficjalne zasady konkursu.

Obserwuj nasze konta na Twitterze, Instagramie i Facebooku, by na bieżąco poznawać nowych uczestników transmisji. I zaznacz 10 czerwca dużym kółkiem w kalendarzu!

Zapowiada się to naprawdę ciekawie i już nie możemy się doczekać, jak prezentować się będzie rozgrywka w Star Wars Battlefront II.