Klasyki kontratakują

Najpierw Empire at War po wielu latach otrzymało z powrotem dostęp do trybu multiplayer, a tuż przed betą Battlefronta 2, stary Battlefront 2 z 2005 roku właśnie otrzymał aktualizację, która umożliwia znów zmagania sieciowe do 64 graczy.

Aktualizacja dotyczy tylko i wyłącznie gier w wersji Steam i GOG. Niestety, posiadacze starych pudełek z płytami muszą obejść się ze smakiem. Na szczęście, jeśli chce się znowu poczuć atmosferę rozgrywki sieciowej w tej części serii, to grę można nabyć niemal dosłownie za grosze.

Najnowsza aktualizacja jest sprzeczna z nieoficjalną wersją 1.3 gry, więc większość modów powstałych na „nieoficjalnych patchach” nie będzie obsługiwana przez grę.

Mimo 12 lat, gra do dzisiaj dobrze wygląda

Battlefront 2 zadebiutował w 2005 roku po premierze „Zemsty Sithów” na PC, Xbox, PlayStation 2 i PlayStation Portable. Fabuła, która dziś jest pod znakiem Legend, opowiadała o wzmaganiach klonów z 501 Legionu, którzy w czasie imperium nosili potoczną nazwę „Pięść Vadera”. Gra jest do dziś na tyle popularna i uwielbiana przez fanów, że często jest uznawana za lepszą od Battlefronta z 2015 roku.

Przedmiotowy tryb multiplayer był swego czasu tak popularny, że nawet pojawiły się rozgrywki ESL, w której Polacy odnosili sukcesy. Niestety, wraz z wyłączeniem serwerów GameSpy, społeczeństwo gry znacznie zmalało. Gracze znaleźli inną metodę, żeby grać wspólnie ze sobą, lecz to była już nisza. Kto wie, może wraz z oficjalnym powrotem trybu znajdą się gracze, którzy wskrzeszą tę scenę.

Planujecie zagrać?

 

Źródło: link.