Wszyscy już niecierpliwie czekają na kwietniowe Star Wars Celabration w Orlando, jednak ekscytację zmącił dziś nieco oficjalny komunikat Lucasfilm mówiący, że w roku 2018 impreza się nie odbędzie.

Nie jest to oczywiście nic nowego, bo choć w ostatnich latach można było o tym zapomnieć, to przed rokiem 2015 Star Wars Celebration odbywało się co 2-3 lata. Co prawda wielu z nas miało nadzieję, że skoro tak wiele dzieje się wokół marki Star Wars, impreza stanie się wydarzeniem corocznym, ale nie jest to też koniec świata.

Decyzja taka może być również podyktowana faktem, że po The Last Jedi (premiera 15 grudnia 2017) czekać będziemy zaledwie pół roku na kolejny film – wciąż jeszcze niezatytułowany obraz o Hanie Solo (premiera 25 maja 2018). Zatem kwiecień będzie zapewne kulminacją jego promocji. A Celebracja, choć zapewne świetnie by się do tego przyczyniła, mogłaby też zostać zdominowana przez młodego Hana i spółkę, a chyba nie o to chodzi.

Przypomnijmy, że tegoroczne Star Wars Celebration w Orlando odbędzie się w dniach 13-16 kwietnia. Dokładna data i miejsce kolejnej imprezy, nie została jeszcze ogłoszona, wiemy jedynie, że będzie to mieć miejsce w 2019 roku.