Portal MakingStarWars.net ma dla nas kolejny smaczek związany z filmem The Last Jedi. Oczywiście na chwilę obecną jest to jedynie niepotwierdzona plotka, ale nie zdziwilibyśmy się, gdyby okazała się ona prawdziwa. Dlatego też strzeżcie się, SPOILERS ARE COMING!

Oczywiście nawiązanie do Gry o Tron nie jest przypadkowe, bo rzecz dotyczy znanej z serialu Gwendoline Christie i odtwarzanej przez nią postaci Kapitan Phasmy. Od dawna wiemy, że najwyraźniej przeżyła ona zniszczenie Bazy Starkiller, niedawno też dowiedzieliśmy się, że może czekać ją konfrontacja z Lukiem Skywalkerem. Ale jak się okazuje, nie będzie ona bezbronna. Źródła portalu MarkingStarWars.net donoszą bowiem, że dowódczyni szturmowców Najwyższego Porządku ma mieć w nadchodzącym filmie nową broń (nie żeby ta z Przebudzenia Mocy jej się przydała). A będzie to… włócznia, jeśli wierzyć słowom informatora, całkiem kozacka włócznia.

Niestety na ten moment nie wiemy, czy będzie to oręż tylko ceremonialny, czy też Phasma będzie wywijać nim na tyle gracko, że zdecyduje się skrzyżować go z mieczem świetlnym. Tak czy inaczej widok może być to faktycznie całkiem niezły, nie uważacie?