W dniu wczorajszym wydawnictwo Marvel ujawniło autorów nadchodzącej, komiksowej adaptacji filmu Rogue One. Za scenariusz odpowiadać będzie Jody Houser, ilustracjami zajmie się natomiast Emilio Laiso.

Tego ostatniego znamy z niedawnego komiksu Star Wars Annual #2, a jego rysunki, całkiem przypadły mi przy tej okazji do gustu. Mam tylko wątpliwości, czy jego styl będzie pasował do momentami ponurej, wojennej opowieści, jaką jest przecież Rogue One.

Większą niewiadomą jest dla mnie osoba scenarzystki, bowiem nie czytałem nic, co pisałaby Jody Houser. Aczkolwiek po katastrofalnej adaptacji TFA autorstwa Chucka Wendiga, wybór twórczyni będącej dopiero „na dorobku” może okazać się strzałem w dziesiątkę. To, co autorka powiedziała w krótkim wywiadzie dla Entertainment Weekly też daje nadzieję:

Komiks na pewno rozbuduje to, co widzieliśmy zarówno w filmie, jak i jego książkowej adaptacji. Lucasfilm i Gareth Edwards sporo pomysłów na dodatkowe sceny i rozbudowanie postaci, które ostatecznie nie znalazły się w filmie. To wielka frajda móc się nimi pobawić. Adaptacje w różnych mediach zawsze były świetną okazją do odkrywania innych aspektów historii i cieszę się, że komiks Rogue One zawierać będzie sporo nowego materiału.

Na koniec jeszcze bonus w postaci jednego z wariantów okładek pierwszego numeru: