Przy całym szaleństwie związanym z Łotrem 1 Rebelianci zeszli niejako na drugi plan. Warto jednak cały czas trzymać rękę na pulsie animowanego serialu, bowiem dzieją się tam naprawdę ciekawe rzeczy.

W sobotę dostaliśmy naprawdę dobry odcinek, a teraz dowiadujemy się bardzo ciekawych informacji odnośnie nadchodzących epizodów. UWAGA, NADCHODZĄ SPOILERY!

W najbliższą sobotę zobaczymy odcinek Visions and Voices, w którym powróci dawno już niewidziany Maul, a wraz z nim tajemniczy Darksaber. Poniżej klipy z tego epizodu:

Po tym odcinku Rebelianci mieć będą krótką przerwę w emisji, by i oni nacieszyć się mogli premierą Łotra 1. Ale na początku stycznia (7.01.2017) powrócą oni z podwójnym odcinkiem pod tytułem Ghost of Geonosis. A oto opisy poszczególnych odcinków – część 1:

Załoga Ducha udaje się na Geonisis w poszukiwaniu rebelianckiego oddziału wysłanego na planetę celem zbadania podejrzanej aktywności. Będą bardzo zaskoczeni tym, co tam odnajdą.

Część 2:

Po odnalezieniu członka zaginionego, rebelianckiego oddziału załoga Ducha odnajduje na Geonosis kolejną niespodziankę. A także imperialne siły próbujące ją ukryć.

Jak wiemy, miedzy innymi dzięki lekturze książki Catalyst, na orbicie Geonosis prowadzona była budowa Gwiazdy Śmierci. Czy właśnie z tym ma związek odkrycie poczynione przez Rebeliantów, a odcinek będzie bezpośrednim nawiązaniem (prequelem?) do Rogue One? Mam nadzieję, że tak, choć na tym etapie to jedynie spekulacje. aczkolwiek pojawianie się Ducha w filmie zdecydowanie na to wskazuje.