Kiedy tylko zostało potwierdzone, że w Obi-Wanie Kenobim pojawi się Darth Vader i zobaczymy rewanż stulecia (albo i dwa), fani zastanawiali się, w jakim stylu zaprezentowane zostanie ich kolejny pojedynek. Czy bliżej mu będzie do bardzo dynamicznego pierwszego starcia na Mustafar (Zemsta Sithów), czy raczej do toczonej w zwolnionym tempie, ostatniej konfrontacji na Gwieździe śmierci.

Styl walk w Obi-Wanie Kenobim

Do tej kwestii odniósł się Hayden Christensen w niedawnej rozmowie z Total Film.

Jeśli chodzi o styl prezentowania walk, to zdecydowanie bliżej nam do prequeli, niż do oryginalnej trylogii. Owszem, nasi bohaterowie są starsi, ale jeszcze nie starzy. – Hayden Christensen

Opowiedział on też po krótce o wersji Vadera, którą zobaczymy w serialu. Stwierdził, że jest to Vader na 100%, Lord Sithów pod wieloma względami w swej szczytowej formie, choć oczywiście wciąż jest on wewnętrznie skonfliktowany, a w głębi jego mrocznej duszy cały czas ocalała cząstka Anakina.

Wszystko to sprawia, że zapowiadają się naprawdę epickie konfrontacje.

Obi-Wan Kenobi

Przypominamy, że pierwsze dwa odcinki serialu zadebiutują na platformie Disney+ już 27 maja. W tytułowej roli powróci Ewen McGregor, poza nim w serialu pojawi się także Hayden Christensen (Darth Vader), Hupert Friend (Wielki Inkwizytor), Moses Ingram (Trzecia Siostra zwana Revą), Sung Kang (Piąty Brat), Joel Edgerton (Owen Lars), a także Indira Varma, Kumail Nanjiani i inni.

Więcej o serialu

A tutaj coś dla tych, którzy na Obi-Wana Kenobiego nie mogą się doczekać:

Źródło: link.