Parę dni temu David Prowse na swoim facebookowym profilu podzielił się bardzo interesującą informacją. Otóż dokumentalny film I Am Your Father dostępny jest już na Netflixie w USA i Kanadzie, a niebawem pojawić się ma się także w Anglii i innych krajach.

Obraz wyreżyserowali Toni Bestard i Marcos Cabotá, a opowiada on o Davidzie Prowse właśnie, człowieku, który a filmie ani na moment nie pokazuje swej twarzy (czy nie słyszymy jego głosu), ale stworzył najbardziej ikoniczny czarny charakter w dziejach kina. Mimo to aktor przez lata nie mógł się pogodzić z decyzją George’a Lucasa, który postanowił dać Vaderowi inną twarz (Sebastiana Shawa), co prowadziło do licznych konfliktów i utarczek.

234278

Młodzi filmowcy postanowili oddać sprawiedliwość ponad osiemdziesięcioletniemu dziś aktorowi i na przekór Lucasfilmowi, który o aktorze praktycznie zapomniał, postanowili poświęcić mu swój dokument.

Jest to zatem kolejny kawał nie zawsze znanej historii Gwiezdnych Wojen. Dlatego też mamy nadzieję, że film już niebawem pojawi się i na polskim Netflixie, a wtedy z pewnością go obejrzymy i dla Was zrecenzujemy.